Francja: alzackie jarmarki bożonarodzeniowe

16.12.14 Anonimowy 0 Comments

Cudowne, alzackie jarmarki bożonarodzeniowe zachwycają od 500 lat. W tym roku odbywają między 21 listopada a 31 grudnia. Od największych miast aż po małe wsie, każda gmina pokazuje swoje największe atuty aby zorganizować swój kiermasz świąteczny. Jest ich blisko 150, rozrzucone od północy do południa regionu, aby zgromadzić małych i dużych.alzacja, francja, jarmarki bożonarodzeniowe

Strasburg, kraina smaków

To w 1570, w Strasburgu miała miejsce pierwsza edycja najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie, ochrzczony jako "Christkindelsmärik" (targ dzieciątka Jezus). Od tego czasu, Strasburg zachowuje tradycję alzackich świąt – autentycznych, ciepłych i hojnych.

Ze swoimi 300 chatkami usytuowanymi w 11 miejscach w sercu miasta, to również jeden z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Znajdziecie tam rzemiosło, produkty spożywcze i tradycyjne dekoracje świąt alzackich.

Na tę okazję, miasto jest pięknie przybrane i oświetlone przez dziesiątki girland i elementów dekoracyjnych. Niemożliwością jest nie przejść obok wielkiej choinki na placu Kléber. Jest to odwieczna tradycja Strasburga, ponieważ w tym mieście został odnaleziony manuskryt z 1605 opisujący ozdobione drzewka znajdujące się w salach cechów Strasburga w okresie Adwentu.

Więcej informacji na stronie: http://int.rendezvousenfrance.com/en/events/christmas-market-strasbourg-2

Foto: Atout France/Franck Charel
0 comments: