Dolina Stubai – tam gdzie mieszkają maskotki B.BIG, MINI B. i BIG Ron

29.10.14 Anonimowy 1 Comments

Dolina Stubai to najlepsze miejsce na rodzinny, zimowy urlop. Wielokrotnie nagradzana jako najbardziej przyjazny rodzinie region narciarski w Alpach, zawdzięcza ten tytuł specjalnemu programowi BIG Family Stubai oraz… sympatycznym maskotkom B.BIG, MINI B. i BIG Ron.

StubaiGlacier_AndreSchoenherr_BIG Family Boardercross_01_72dpi_web StubaiGlacier_eye5_ChristophSchoech_BIG Family_01_72dpi_web

Lodowiec Stubai z B.BIG i Mini B.
Jeszcze zanim śnieg pokryje góry, lodowiec Stubai już tętni życiem. Jest tu radośnie i kolorowo za sprawą dwóch kudłatych postaci: wielkiego yeti o imieniu B.BIG oraz kuleczki Mini B.
W lipcu tym roku „Królestwo śniegu” zyskało jeszcze jedną atrakcję - lodową grotę w pobliżu stacji górskiej Eisgrat, którą wydrążono 30 m pod stokiem narciarskim. Grota ma lodowe ściany o niebieskim zabarwieniu, sekretne przejścia oraz 14 stacji wyjaśniających fenomen lodowców. Zwiedzanie trwa jedną godzinę.
Szkoły narciarskie BIG Family Ski Camp przygotowują pełne niezapomnianych wrażeń kursy dla dzieci i młodzieży. W BIG Family Kinderland znajdują się kręte trasy zjazdowe, kolorowe łuki do slalomu, wyciągi taśmowe do wjazdu na stok, karuzele oraz teren Miniland dla najmłodszych. Okrąglutki Mini B. zagrzewa dzieci do zabawy i dba o to, aby jego siedziba sprawiała im jak najwięcej frajdy. Natomiast B.BIG wręcz dwoi się i troi. Pilnuje śnieżnych zawodów i popisów na BIG Family Funslope – kilometrowej trasie z małymi przeszkodami i skoczniami, na dziecięcej trasie w snowparku Moreboards Stubai Zoo oraz na BIG Family boardercross przy wyciągu Murmelebahn.
Małym głodomorom restauracje BIG Family zapewniają nie tylko zdrowie i smaczne posiłki, ale także kącik do zabaw oraz dostosowane do ich wzrostu mebelki. W przedszkolu dzieci do 3 lat mogą bawić się i malować rysunki. Co tydzień organizowane są również przejażdżki ratrakiem Pistenbully (każdy wtorek od 16 grudnia 2014 r. do końca sezonu).

StubaiGlacier_eye5_ChristophSchoech_BIG Family_06_72dpi_web

Schlick 2000 z BIG Ronem
Jak tylko spadnie pierwszy śnieg, zieloniutki BIG Ron wkłada swoją żółtą czapkę i różowe narty i zjeżdża ze swojej letniej siedziby w Kalkkögeln do ośrodka Schlick 2000, by przypilnować przygotowań do przyjazdu małych gości. Czekają tu na nich zabawni i bardzo cierpliwi instruktorzy narciarscy, cztery wyciągi taśmowe, trasy do slalomu, karuzela a nawet… namiot tipi. W Big Family Kinderland sympatyczny BIG Ron ma swój pokój do zabaw i rozgrzewek, gdzie uczniowie szkółki mogą odpocząć podczas przerwy obiadowej. Małe dzieci od 3 miesięcy mają tu dobrą opiekę.

Udogodnienia dla dzieci
Zarówno lodowiec Stubai jak i Schlick 2000 oferują dzieciom ze szkółek narciarski dodatkowe ułatwienia: maluchy nie muszą czekać w kolejce do wyciągów, ale wchodzą specjalnym wejściem. Dodatkowa usługa odbioru dzieci z hotelu i podwiezienia ich do szkółki zdecydowanie ułatwia życie rodzicom, którzy dzięki temu nie muszę się stresować czy ich pociechy zdążą na lekcję. We wszystkich czterech ośrodkach doliny Stubai dzieci do 10 lat mogą podróżować kolejkami bezpłatnie, jeśli jadą z dorosłym mającym ski pass.

1 komentarz:

  1. Drobiazgowe spojrzenie na kwestię, każdy winien przeczytać i zaznajomić się z przedmiotem.

    OdpowiedzUsuń