Powidoki – opowieść o ludziach, spotkaniach, podróżach

29.10.14 Anonimowy 0 Comments

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się nowa książka Piotra Strzeżysza pt. Powidoki. Autor ma za sobą tysiące przejechanych na jednośladzie kilometrów w śniegu i w upale, dziesiątki odwiedzonych krajów na obu półkulach, setki napotkanych na swojej drodze ludzi. Powidoki to jego wersja wspomnień z drogi, która cały czas trwa, nawet jeśli trzeba na chwilę się zatrzymać.

powidoki_banner_1000x350
To opowieść o ludziach, których mija się na szlaku, pamiętając mniej lub bardziej wyraźnie ich przyjazne słowa i pomocne gesty. To wreszcie zapiski z podróży pełnej kolorów, zapachów i dźwięków, które z czasem rozmywają się, ale nigdy nie blakną. Bo najpiękniejsze podróże nigdy się nie kończą.
- Byłbym szczęśliwy – mówi Piotr Strzeżysz – gdyby okazało się, że w Powidokach udało mi się podzielić z czytelnikami zachwytem, jaki mnie ogarnia w trakcie podróży. Tą książką chciałem również wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim spotykanym po drodze osobom, które niby nic nieznaczącymi gestami, słowami i uśmiechami wzbogacają i czynią piękniejszą moją wędrówkę przez życie. Na pytanie, czym Powidoki różnią się od dwóch poprzednich książek, autor odpowiada: Pozostawiam to czytelnikom.

Piotr Strzeżysz – od ponad dwudziestu lat realizuje dziecięce marzenie włóczenia się po świecie z rowerem. Odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Autor książek pt: „Campa w sakwach, czyli rowerem na dach świata” i „Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery”, obu wydanych nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Książka pt. „Powidoki” zawiera wspomnienia z Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Indii, Gruzji, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Książka dostępna jest również w wersji ebook.

0 komentarze: