LOT i Turkish Airlines – nowe możliwości dla podróżujących z Warszawy do Turcji

9.6.14 Anonimowy 0 Comments

PLL LOT poprawiają swoją ofertę z Warszawy do Istambułu i rozszerzają współpracę code-share z Turkish Airlines w ramach sojuszu Star Alliance. Częściej na tej trasie będzie też latać linia turecka. Oznacza to bardziej dogodne połączenia dla pasażerów.

Od 6 czerwca LOT zmienił częstotliwość rejsów na trasie Warszawa – Istambuł – Warszawa z czterech do pięciu tygodniowo. Jest to jeden z elementów modyfikacji w siatce połączeń konsekwentnie wprowadzanych zgodnie z założeniami przyjętymi w ramach Planu Restrukturyzacji. W sezonie letnim LOT wprowadził korekty, np.: co do pory operowania, na ponad 20 różnych trasach, co zwiększyło zgodnie założeniami swojej strategii możliwości tranzytowe w Warszawie dla pasażerów o ok. 40%. Efekt ten osiągnięto mimo faktu, że rozkładowa siatka przewoźnika nie wzrosła. Połączenie do Istambułu jest tego elementem.

Wszystkie działania Spółki są podejmowane z uwzględnieniem wymaganych przez Komisję Europejską środków kompensacyjnych i spadku oferowania na działalności rozkładowej ogółem. Pierwszy etap w tym zakresie nastąpił już w listopadzie 2013 roku, kolejne zmiany wprowadzono z końcem marca tego roku (początek sezonu lato) oraz obecnie. Końcowy etap jest przygotowany na listopad tego roku.

Także Turkish Airlines będzie od czerwca latać częściej pomiędzy Istambułem a Warszawą. Zamiast czterech, pięć razy tygodniowo. Prezesi obu linii podpisali nowe porozumienie o współpracy 2 czerwca 2014 r. w Doha w Katarze, podczas dorocznego spotkania IATA (International Air Transport Association).

- PLL LOT i Turkish Airlines są partnerami w sojuszu Star Alliance. Mamy za sobą wiele lat owocnej współpracy. Teraz chcemy ją zacieśnić. Tym sposobem wspieramy także proces restrukturyzacji oraz stabilizacji Spółki po stronie handlowej. Rośnie zapotrzebowanie na rynku na połączenia Warszawa - Istambuł, więc taka decyzja jest naturalna, korzystna dla pasażerów - oznacza bowiem większą dostępność i równy wybór obu przewoźników – mówi Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

- Cieszymy się, że możemy zwiększyć nasze częstotliwości w Warszawie i wzmocnić współpracę handlową z tak cennym partnerem jak Polskie Linie Lotnicze LOT. Porozumienie pomiędzy naszymi liniami oferuje nowe możliwości połączeń dla naszych pasażerów. Mamy nadzieję zbudować silniejsze więzi pomiędzy naszymi krajami i wspólnie wzbogacać nasze siatki połączeń jako dwie linie partnerskie skupione w sojuszu Star Alliance - dodaje Temel Kotil, Prezes Zarządu Turkish Airlines.

Współpraca pomiędzy obiema liniami nie będzie jednak polegać tylko na zwiększeniu liczby rejsów pomiędzy głównymi portami na których operują. Rozszerzona zostaje również dotychczasowa umowa o połączeniach w formule code-share, co dla pasażerów oznacza większe możliwości dogodnych podróży do innych miast poza Warszawą i Istambułem. Ze względu na regulacje prawne połączenia te będą wprowadzane w dwóch etapach. Już w bieżącym sezonie letnim kod Turkish Airlines pojawi się na wybranych rejsach obsługiwanych przez LOT do Krakowa, Brukseli i Wiednia. Natomiast oznaczenie LOT-u zostanie dodane do rejsów realizowanych przez Turkish Airlines do Ankary, Kairu, Ammanu, Delhi i Bombaju.


Uruchomienie kolejnych połączeń w formule code-share jest planowane na jesień 2014 r.0 comments: