Qatar Airways rozpoczyna bezpośrednie rejsy na lotnisko Haneda w Tokio

18.6.14 Anonimowy 0 Comments

Linie lotnicze Qatar Airways są w pełni gotowe na dalszą ekspansję na Dalekim Wschodzie. 18 czerwca przewoźnik rozpoczyna regularne rejsy na Międzynarodowe Lotnisko w Tokio - Haneda. Wraz z uruchomieniem tego rejsu wzrasta liczba oferowanych rejsów przez przewoźnika do Tokio do dwóch rejsów dziennie. Trasa, które będą obsługiwane przez samolot Boeing 787 Dreamliner będzie Qatar Airways i jest to trzecia kierunek w Japonii, po Osace i Tokio Narita.


Międzynarodowe Lotnisko Haneda Tokio jest jednym z dwóch głównych portów lotniczych, które obsługują obszar „Wielkiego Tokio”, w samym tylko 2012 lotnisko Haneda obsłużyło ponad 66 milionów pasażerów.

Dyrektor Generalny Qatar Airways, Jego Ekscelencja Pan Akbar Al Baker, powiedział: "Qatar Airways są bardzo szczęśliwe, wzmacniając swoją sieć oferowanych połączeń w jednym z najpopularniejszych miejsc. Tokio, słynące z bogatej kultury i dziedzictwa, to wymarzone miejsce dla turystów z całego świata, którzy chcą odkrywać i doświadczać to dynamiczne i pięknego miasto. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jesteśmy w stanie zaoferować dodatkową opcję podróży do stolicy Japonii zarówno pasażerom podróżującym w celach turystycznych, jak też służbowych.”.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wprowadzamy Boeinga 787 Dreamlinera, jeden z najnowocześniejszych samolotów w naszej flocie, na trasę, wraz z uruchomieniem połączenia na lotnisko Tokio Haneda. Nie mam wątpliwości, że nasi pasażerowie będą w pełni korzystać i cieszyć się z wszelkich udogodnień, które oferuje ten samolot stwarzając przy tym niezapomniane doświadczenie podróży.”

Boeing 787 Dreamliner oferuje konfigurację dwóch kabiny, 22 miejsca w Klasie Biznes i 232 miejsca o podwyższonym standardzie w Klasie Ekonomicznej Każde siedzenie w Klasie Ekonomicznej  jest wyposażone w  indywidualny, 10,5-calowy ekran telewizyjny. Szeroka oferta posiłków i napojów na pokładzie jest dostępna dla pasażerów bez dodatkowych opłat.

Rozkład codziennych rejsów Doha – Haneda

QR810    wylot z  Dohy (DOH) 07:35;               przylot do Tokio Haneda (HND) 23:25
QR811    wylot z Tokio Haneda (HND) 01:00;   przylot do Dohy (DOH) 06:00

Wraz z rozpoczęciem lotów do Tokio Haneda, liczba oferowanych lotów do Japonii wzrosła z 14 do 21 w tygodniu. Tokio już od dawna jest popularnym miejscem podróży  dla pasażerów. Linie lotnicze Qatar Airways, narodowy przewoźnik Kataru, odnotowały gwałtowny wzrost w zaledwie 17 lat swojej działalności. Przewoźnik dysponuje nowoczesną flotą składającą się obecnie z 134 samolotów do 142 najważniejszych, pod względem biznesowym oraz turystycznym, miejsc w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce , Azji i Pacyfiku, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy, sieć połączeń ciągle będzie się rozwijać. Nowe trasy, które wkrótce się otworzą to: Dallas / Fort Worth, USA (1 lipca 2014) i Dżibuti (27 lipca 2014).

0 comments: