Cypr,

Cypr ma najczystsze wody w kąpieliskach w całej Europie

28.5.14 Anonimowy 0 Comments

Od 2005 roku Cypr ma najlepszą jakość wód w kąpieliskach wg. dorocznego badania prowadzonego przez Europejską Agencję Ochrony Środowiska. W tym roku nic się nie zmieniło, Europejska Agencja Ochrony Środowiska (EEA) opublikowała 27.05.2014 raport na temat jakości wody w kąpieliskach wszystkich krajów UE
w 2013 roku. Cypr ma najczystsze wody w kąpieliskach i 100 proc. kąpielisk spełniających najbardziej surowe kryteria Agencji (doskonała jakość wody).


To już dziewiąty z kolei rok kiedy Cypr osiągnął najlepszy rezultat spośród krajów UE (Cypr jest liderem od 2005 roku).

W 2013 roku, obok Cypru, również Luksemburg osiągnął w 100 % doskonałą jakość wody, w odniesieniu do jezior leżących na terenie tego kraju. Na kolejnych pozycjach znalazły się: Malta (98,9%), Chorwacja (94,9%), Grecja (93,2%), które to kraje również posiadają dobrej jakości wody, powyżej średniej UE

Badania wody w kąpieliskach na Cyprze prowadzone były co miesiąc, od maja do października 2013. Analizie poddano wodę morską z okolic  112 plaż na Cyprze.

Warto zajrzeć na stronę internetową Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska Cypru, www.moa.gov.cy, które jest oficjalnym organem krajowym, monitorującym wdrażanie europejskiej dyrektywy o jakości wody w kąpieliskach na Cyprze.

0 comments: