5 powodów, dla których warto odwiedzić Republikę Dominikańską

26.5.14 Anonimowy 0 Comments

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, gdzie wyskoczyć na letni urlop, poczytajcie o pięciu powodach, dla których warto odwiedzić Dominikanę. Ten fascynujący kraj łączy typową karaibską atmosferę z dobrze działającą infrastrukturą i usługami na wysokim poziomie. Znaleźć tu można nie tylko najpiękniejsze plaże świata i wiecznie zielone parki narodowe, ale też kolonialne zabytki UNESCO. Od czerwca do sierpnia na terenie kraju odbywają się liczne festiwale muzyczne, w których koniecznie trzeba wziąć udział.Kraj wiecznego lata

W Republice Dominikańskiej przez cały rok panuje przyjemny klimat, więc można ją odwiedzić kiedykolwiek. Średnie temperatury przez cały rok wynoszą ok. 27 °C. Najcieplejszy miesiąc to sierpień, wtedy temperatury sięgają nawet 34 °C.

Dostępność cenowa

Według portalu TripAdvisor Republika Dominikańska jest czwartą najtańszą destynacją na Karaibach na urlop rodzinny. Wycieczkę z wylotem z Niemczech można kupić do 4500 PLN. W letnich miesiącach dominikańskie hotele proponują korzystne pakiety. Wybierać można z szerokiej oferty – od tematycznych kurortów, przez luksusowe hotele butikowe, wynajem apartamentów, prywatnych willi, aż po hostele. Trend ostatnich lat to „adults only“ hotele dla dorosłych (16+), które zapewniają całodobowy serwis all-inclusive.

Bogactwo i różnorodność

Republika Dominikańska to idealna destynacja nie tylko dla rodzin, ale także dla aktywnych podróżników indywidualnych i zakochane pary. Pomimo tego, że większość przyjezdnych kieruje się na sławne plaże z białym piaskiem, urlop w tym kraju to nie tylko leniuchowanie nad morzem. Miłośnicy przyrody mogą odwiedzić któryś zdwunastu parków narodowych, gdzie żyją setki endemicznych rodzajów roślin i zwierząt, pójść na trekking na najwyższy szczyt Karaibów – trzytysięcznik Pico Duarte, wybrać się na wycieczki do wodospadów lub nad słone jezioro Enriquillo, gdzie żyją krokodyle amerykańskie, a które jest obecnie najniższym punktem regionu Karaibów.

Letnie festiwale w rytmach merengue

Prawdziwą karaibską atmosferę i dominikańskie zwyczaje poznacie najlepiej na obchodach i festiwalach, na które zjeżdżają się ludzie ze wszystkich stron świata. Już od 1967 roku w Dzielnicy Kolonialnej Santo Domingo regularnie spotykają się zespoły światowego formatu, żeby zaprezentować
 I w tym roku festiwal Merengue de Santo Domingo (25.07 – 10.08.2014) wielkim przeglądem zainaugurują tancerze. W czasie festiwalu na nadmorskiej promenadzie El Malecón wystąpi szereg popularnych artystów. Częścią programu towarzyszącego będą wystawy i degustacje miejscowych specjalności.

W sierpniu najchętniej odwiedzanym festiwalem na północnym wybrzeżu jest Restauracion de Puerto Plata. To znaczące wydarzenie kulturalne, które wspiera popularnych dominikańskich artystów współczesnych oraz umożliwia zapoznanie się z historią tego regionu. Nietradycyjnym przeżyciem będą odwiedziny na Festiwalu Byków w mieście Higüe. Częścią niezapomnianego widowiska będą kowboje na koniach i wielkie stada bydła.

Przeżycia kulinarne

Z Republiką Dominikańską nieodłącznie związana jest kawa, rum i cygara. Z tajnikami wyśmienitych smaków możecie się zapoznać w czasie festiwalu Festicafé (01. – 30.06.2014). Jest to wystawa wzbogacona o warsztaty, wykłady i degustacje. Częścią programu towarzyszącego są zawody sportowe na rowerach czy paralotniarskie.

W czasie wizyty w Republice Dominikańskiej, na pewno nie możecie zapomnieć o wyjściu do typowej dominikańskiej restauracji. Santo Domingo jest znane z swojej bogatej oferty gastronomicznej jako kulturalna metropolia Ameryki Środkowej. Po raz drugi w Punta Cana odbędzie się w tym roku Festiwal Jedzenia i Wina (06.06 – 07.06.2014), który łączy przyjemność konsumowania wybornego jedzenia z niesamowitą karaibską atmosferą. Wszystkim akcjom na Dominikanie towarzyszą taneczne rytmy merengue i bachaty.

O Republice Dominikańskiej:Republika Dominikańska należy do ulubionych turystycznych destynacji na Karaibach. Zajmuje mniej więcej dwie trzecie wyspy Hispaniola, która leży na południowy wschód od Florydy. Ta destynacja jest, po Kubie, drugim największym państwem na Morzu Karaibskim gdzie mówi się po hiszpańsku, a gdzie podziwiać można różnorodny krajobraz. Znaleźć tu można bezkresne dziewicze plaże, wiecznie zielone lasy tropikalne i tereny górskie. Ruch turystyczny należy do najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Dominikana ma pięć regionów turystycznych: Puerto Plata – Cabarete – Sosua, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas, Boca Chica – Juan Dolio i Punta Cana.

 

[mappress mapid="300"]0 comments: