Baszta Rybacka,

Świąteczny Budapeszt

4.12.13 Anonimowy 0 Comments

Budapeszt pachnie świętami. Przekona się o tym każdy, kto zawita do stolicy Węgier. Przed słynną cukiernią Gerbaud artyści i rzemieślnicy ludowi rozstawili już swoje stragany, z których sprzedają przedmioty użytkowe związane z okresem świątecznym. Budapeszteński jarmark uznawany jest za jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.

Kiermaszowi towarzyszą koncerty, programy kulturalne, wystawy. Można tu też spróbować  grzanego wina i wielu oryginalnych węgierskich potraw.

W parku Városligeti na lodowisku relaksują się duzi i mali.  Sztuczne lodowisko urządzono też na placu przed Bazyliką. Kto nie chce jeździć na łyżwach, może odwiedzić ogród zoologiczny, albo zachwycać się widokiem ośnieżonej  bajkowo Baszty Rybackiej. Do 24 grudnia w parku za kościołem ewangelickim na placu Deak działał będzie Teatr w Namiocie , mogącym pomieścić  100 osób. Odbywają się tu spektakle dla dzieci, jasełka betlejemskie , występy taneczne , posłuchają koncertów.

Również po Bożym Narodzeniu  będzie tu odświętnie. 30 grudnia w Centrum Kongresowym Budapeszt wystąpi światowej sławy orkiestra, która zagra klasyczne utwory węgierskie i zagraniczne. Natomiast miłośnicy niecodziennych form rozrywki mogą spędzić ostatnią noc w roku w kąpielisku Széchényi. W tym historycznym kąpielisku. Potrzebny jest tylko strój kąpielowy , a didżeje , pokazy laserowe i akrobatyczne zapewnią wspaniałą atmosferę. Zresztą Budapeszt posiada ponad 80 źródeł termalnych. Kilka łaźni pochodzi jeszcze z czasów tureckich. Można też bardziej wytwornie - na przykład w secesyjnym hotelu Gellert, symbolu elegancji i komfortu.

ZOBACZ GALERIĘ

[gallery link="file" order="DESC" orderby="rand"]

[wysija_form id="1"]

 

0 comments: