Amboise,

Zamki nad Loarą - wszystkie informacje

9.11.13 Anonimowy 0 Comments

Działa nowa strona internetowa w języku polskim, poświęcona Zamkom nad Loarą.
fot. © Atout France


Na stronie www.zamkiloara.pl znajdziecie mnóstwo informacji dotyczących samej Doliny Loary (historia, przyroda, gastronomia,…), ale też będziecie mogli odkryć 6 wspaniałych zamków: Amboise, Blois, Chambord Chaumont-sur-Loire, Chenonceau oraz Clos Lucé. Przy każdym zamku znajdziecie jego krótki opis, spis aktualnych wydarzeń kulturalnych, informacje praktyczne (godziny otwarcia, ceny biletów, dojazd), a także liczne zdjęcia i materiały wideo, które pozwolą poczuć atmosferę zamku oraz zajrzeć do jego komnat i ogrodów. Oprócz tego, przy opisie każdego zamku znajduje się zakładka „zarezerwuj”, która przeniesie Państwa na stronę konkretnego zamku, gdzie będzie można dokonać rezerwacji biletów wstępu.


Zapraszamy do odkrywania 6 wspaniałych zamków Doliny Loary na www.zamkiloara.pl


Amboise
Zamek był siedzibą dworu królów Karola VIII i Franciszka I. W okresie Renesansu na zamku gościło wielu europejskich pisarzy i artystów, w tym Leonardo da Vinci, który spoczywa dziś w Kaplicy Zamkowej.

Blois
Zamek Królewski w Blois, ulubiona rezydencja królów Francji w okresie Renesansu, jest najbliższym, licząc od strony Paryża, a zarazem obowiązkowym punktem do zwiedzania w Dolinie Loary.

Chambord
Chambord, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest najważniejszym cywilnym zabytkiem epoki Renesansu. Jest dziełem geniusza i arcydziełem architektury, co powoduje, że nie sposób przejść obok niego obojętnie.


Chaumont-sur-Loire
Pomiędzy Tours i Blois, kryje się prawdziwy klejnot poezji. Posiadłość w Chaumont-sur-Loire jest pierwszym Centrum Sztuki i Przyrody całkowicie poświęconym relacjom między przyrodą, kulturą i współczesnymi tworami sztuki.


Chenonceau
Zamek Dam to ucieleśniona idea doskonałej harmonii między przyrodą, złożoną z wody, powietrza i zieleni a architekturą – unikalną i znaną na całym świecie. Unikatowe dzieła malarstwa oddają atmosferę bogatej historii zamku, w której pierwszoplanowe role zawsze grały kobiety.


Clos Lucé
Zamek w Clos Lucé, położony trzysta metrów od królewskiego zamku w Amboise, stał się królewską domeną w roku 1490. To właśnie tutaj zamieszkał Leonardo da Vinci, przybyły do Francji na zaproszenie króla Franciszka I.

0 comments: