Komunikacja publiczna,

Jak najszybciej dotrzeć na lotnisko?

23.9.13 Anonimowy 1 Comments

Nikt nie ma chyba złudzeń, że podróż samolotem odbywa się wyłącznie samolotem. Zanim wsiądziemy na jego pokład, czeka nas często długa podróż na lotnisko, która potrafi być bardziej stresująca i wyczerpująca niż sam lot. Istnieje kilka sposobów dotarcia na lotnisko, których wady i zalety chcielibyśmy przybliżyć.


Komunikacja publiczna


Rozbudowana sieć połączeń komunikacji publicznej oraz przystępne ceny biletów wydają się być niezłym rozwiązaniem, ale czy na pewno? Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z jakimi niedogodnościami wiąże się podróż autobusem – tłok, przesiadki, frustrujące czekanie na przystankach, a do tego ceny biletów, które wcale nie są tak atrakcyjne, jak nam się na początku wydawało. Podróżując w kilka osób, łączny koszt biletów może wynieść porównywalnie z innymi środkami transportu. Jeśli jedziemy z dzieckiem i sporym bagażem, to podroż na lotnisko na pewno nie będzie należała do najtańszych, a dodatkowo musimy zamienić się w wielbłąda.


Taksówka


Zdecydowanie szybciej i wygodniej niż autobusem, tylko którą wybrać? Naturalnie taksówka z korporacji wywołuje mniejszy niepokój, ale to jeszcze nie gwarantuje, że pojedziemy najkrótszą trasą. Aby uniknąć niemiłego zaskoczenia, warto wcześniej zorientować się w trasie przejazdu i co ważniejsze, przybliżonej cenie, która w zależności od korporacji może być bardzo zróżnicowana.


Wracając z podróży uważaj na propozycje pseudo taksówkarzy, którzy „atakują” tuż po przejściu przez bramki. Bardzo często są to taksówkarze samozwańcy jeżdżący nieoznakowanymi wozami, którzy za kurs  liczą sobie o wiele więcej niż standardowo wynosi koszt podróży taksówką.


Licencjonowane taksówki z postoju przy lotnisku też nie należą do najtańszych, ze względu na zajmowanie miejsca przy terminalu, co wpływa na ostateczną cenę usługi.


Dobra rada – szukaj taksówki na poziomie odlotów, gdzie wysadzają pasażerów i będą wracać do miasta.


Podwózka przez znajomego


Nie ma to jak pomoc kumpla – zabierze spod domu, wysadzi na lotnisku – szybko i wygodnie. O ile mamy takiego zmotoryzowanego znajomego dysponującego czasem, rozwiązanie wydaje się być niezłe. Problem w tym, że nasz znajomy musi pokonać trasę aż czterokrotnie, generując przy tym wysokie koszty. Warto również wziąć pod uwagę kwestię wdzięczności za przysługę, szczególnie gdy nasz znajomy dostanie mandat lub przydarzy mu się inna niemiła niespodzianka. Takie zdarzenie może postawić nas w bardzo niezręcznej sytuacji. (Odpukać...)


Podróż własnym autem


Mając na uwadze wygodę i swobodę, nie można mieć wątpliwości, że podróż własnym samochodem jest najlepszym rozwiązaniem. Sami decydujemy o godzinie wyjazdu, przebiegu trasy, postojach, zakupach itd. Mamy też zapewniony środek transportu z powrotem. Pozostaje tylko pytanie: gdzie zostawić auto i ile to będzie kosztować?


Na parkingu, który znajduje się na terenie lotniska? Można, ale musisz liczyć się z wysokimi cenami. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze strzeżonych parkingów zlokalizowanych w pobliżu lotnisk. Świadczą one usługi o wysokim standardzie i w bardzo konkurencyjnych cenach, które obejmują transfer pod drzwi terminala i odbiór po powrocie. Ponadto parkingi oferują wiele udogodnień: Wi-Fi, toalety, możliwość przechowania fotelika dziecięcego czy naładowania akumulatora. W oczekiwaniu na transfer, zimą można rozgrzać się gorącą kawą lub herbatą a w ciepłe dni schłodzić zimnym napojem.


Gdzie szukać?


Wszystkie najlepsze oferty parkingów znajdziesz i porównasz w serwisie www.lotnisko-parkingi.pl.  Nie musisz przeszukiwać setek stron, co pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas. Co więcej, ceny oferowane w serwisie www.lotnisko-parkingi.pl są bardzo często niższe od cen, jakie podróżny otrzyma bezpośrednio na parkingu! Znajdziesz tu wszelkie potrzebne informacje oraz dokonasz rezerwacji online. To rozwiązanie ma też taką zaletę, że pod Twoją nieobecność auto pozostaje na strzeżonym parkingu.


fot. PojechaneWakacje.pl

1 komentarz:

  1. Parkingi przy lotniskach są bardzo drogie, niestety

    OdpowiedzUsuń