Barcelona,

Szlakiem bohaterów ulubionych powieści

23.9.13 Anonimowy 0 Comments

 

Wyjazdy bez wątpienia pozwalają odpocząć, zobaczyć nowe miejsca, zdystansować się od codzienności. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się podróże tematyczne, które związane są z naszymi zainteresowaniami i pasjami. Dla osób poszukujących niebanalnych pomysłów źródłem inspiracji często jest literatura.


 


Większość z nas ma swoje ulubione książki, autorów, gatunek literacki. Dla tych, którzy dodatkowo kochają podróże, to idealne motywy przewodnie wyjazdu. Książki mogą być inspiracją do zobaczenia nowych miejsc – śladami ich twórców albo bohaterów ulubionych historii. Na portalu Casamundo.pl miłośnicy książek znajdą domy letniskowe i apartamenty, które będą doskonałą bazą do odwiedzenia ulubionych miejsc literackich.


Zapomniane książki w Barcelonie


Dla wielbicieli tajemniczych historii inspiracją może być książka Carlosa Ruiza Zafona „Cień wiatru”. Ojciec Daniela zabiera go do miejsca zwanego Cmentarzem Zapomnianych Książek, gdzie ma wybrać dla siebie jedną lekturę, a tym samym ocalić ją od zapomnienia. Kiedy chłopak zaczyna szukać innych powieści tego autora okazuje się, że ktoś niszczy wszystkie egzemplarze. Dla Daniela zaczyna się magiczna i niebezpieczna podróż po Barcelonie. Podążając jego śladem koniecznie trzeba wybrać się m.in. na La Ramblas – promenadę  z niezliczoną ilością straganów z kwiatami, książkami i pamiątkami. Następnie warto wyruszyć w kierunku Passeig de Gracia, gdzie znajdują się bajeczne kamienice Gaudiego. Będąc w Barcelonie nie można pominąć innej budowli tego artysty – kościoła Sagrada Familia. Poza najpopularniejszymi miejscami, w Barcelonie warto iść na spacer małymi uliczkami miasta – tam znajdziecie jego prawdziwy klimat. Bazą do wycieczek po tym pełnym uroku mieście może być komfortowy apartament w stylowej kamienicy.

Z lupą i fajką odkrywamy Londyn


Fanom rozwiązywania zagadek i znanego na całym świecie detektywa, proponujemy zwiedzanie Londynu śladami Sherlocka Holmesa. To właśnie tu toczy się akcja powieści Artura Conana Doyle’a. Pierwsze kroki najlepiej skierować do domu Holmesa i Watsona przy Baker Street, w którym na pierwszym piętrze mieści się muzeum słynnego detektywa. Jego twórcy z ogromną starannością odtworzyli wiktoriańskie mieszkanie opisane w książce. Słynna myśliwska czapka, fajka i szkło powiększające – nieodłączne atrybuty Holmes’a – i charakterystyczny wystrój wnętrza tworzą niesamowity klimat. Wieczór z przyjaciółmi warto spędzić w pubie przy stacji Charing Cross. To miejsce jest wiernym odwzorowaniem salonu, w którym Holmes i jego przyjaciel Watson rozwiązywali zawiłe zagadki. Nawet nazwy potraw nawiązują tu do historii opisanych przez Doyle’a. Po dniu spędzonym z detektywem warto odpocząć z grupą przyjaciół w wygodnym apartamencie, który znajdziecie bez problemu na portalu Casamundo, nawet bez detektywistycznego zacięcia.


Paryskie spotkanie z tajemnicą


W zestawieniu miast, w których inspiracją do zwiedzania może być literatura, nie może zabraknąć Paryża. Tu można wybrać się do miejsc, w których bywali Ernest Hemingway, Victor Hugo czy Albert Camus. Przespacerować się ich ulubionymi trasami, wpaść do miejsc, w których przesiadywali. Od kilku lat popularne jest także zwiedzanie Paryża śladami słynnego „Kodu Leonarda da Vinci“ Dana Browna. Trzeba zatem zajrzeć do Luwru, następnie wybrać się pod hotel Ritz, w którym zatrzymał się główny bohater książki, zobaczyć kościół Saint Sulpice, pojechać na najstarszą paryską stację kolejową Saint-Lazare a następnie na Pola Elizejskie. Wszystkie te miejsca to punkty obowiązkowe zarówno dla wielbicieli powieści, jak i czytelników Prousta czy Hugo. Szukając inspiracji przy planowaniu zwiedzania miasta, warto zajrzeć na portal Casamundo.pl, na którym bez problemu znajdziemy wygodny i komfortowy nocleg. Na przykład stylowy apartament w kamienicy.Powyższe propozycje to dobry początek do planowania literackich podróży. Wierni czytelnicy z pewnością odkryją ciekawe historie związane z danymi miejscami. Ponadto dzięki możliwości samodzielnego zarezerwowania noclegu mamy większą niezależność i elastyczność w poznawaniu uroków danego miejsca.


 

0 comments: