Graubünden,

Szwajcaria: Graubünden - raj dla ciała, zmysłów i duszy

14.8.13 Anonimowy 0 CommentsGraubünden jest rajem na ziemi dla miłośników wędrówek – ponad 10 tys. km szlaków wędrownych, 937 szczytów górskich i 615 jezior czeka tutaj na odkrycie. 
Czy wędrujemy z przyjemnością, wybieramy się na wycieczki tematyczne czy też decydujemy na wysokogórskie, wyciskające poty toury: podczas wędrówek w Szwajcarii przywiązujemy uwagę do małych rzeczy. Delektujemy się zachowaną przyrodą i przywracamy równowagę ciała, zmysłów i duszy. Graubünden zaprasza wspaniałymi krajobrazami i kulturalną różnorodnością Alp Retyckich do odkrywania regionu na piechotę. Szlaki wędrowne prowadzą obok starych lasów i masywów górskich, przez autentyczne wioski i palazzi w stylu włoskim, w pobliżu kapliczek i kościołów. W Graubünden o każdej porze roku znajdą Państwo toury, które gwarantują wyjątkowe przeżycia.
Wędrówki w Szwajcarii nie mogą się oczywiście obyć bez kulinarnych przystanków. W małych, wiejskich sklepikach warto zakupić lokalne produkty czy też zrobić sobie przerwę w restauracji lub górskiej chacie przy specjałach takich, jak zupa jęczmienna, capuns, chleb birnbrot, salsiz lub tort orzechowy.
Górskie toury w Graubünden
Wiele dróg, pewien cel: przemyślany system tablic orientacyjnych i oznakowań wskazuje Państwu drogę. Dla wszystkich, którzy chcą czuć się pewnie, możliwe są również wędrówki z dokładnymi instrukcjami przez GPS. Mapa z tourami pomoże Państwu wybrać odpowiednią trasę łącznie z noclegiem i możliwościami dojazdu. Zawiera także wyczerpujące informacje na temat odcinka, mapę, profil wysokościowy i informacje dodatkowe. Nieważne, czy wybierają Państwo wygodne toury czy też alpejskie trasy – podczas wędrówek u nas znajdą Państwo najlepszą drogę do odpoczynku.
Wędrówki długodystansowe 
Szczególnie intensywne doświadczenia przyrodnicze zapewniają nasze szlaki długodystansowe. Mogą Państwo wędrować Via Spluga śladami handlarzy przez niemieckie, retoromańskie i włoskie wioski, albo szlakiem Senda Sursilvana i Via Valtellina z miejsca na miejsce. Wybierzmy się też dla przyjemności na kilkudniowe toury trekkingowe. Nasze pakiety oprócz rezerwacji hoteli zawierają także transport bagażu z miejsca na miejsce.
Ścieżki dydaktyczne
Czy podczas wędrówek chcieliby Państwo także odświeżyć szare komórki? Nasze ścieżki dydaktyczne przekażą wiedzę historyczną, techniczną i przyrodniczą, jak np. na szlaku kolejowym Bergün-Preda lub na Ścieżce Kasztanowej Castasegna. W trakcie wypraw na obserwacje dzikich zwierząt mogą Państwo z bliska spotkać nasz herbowy symbol, koziorożca.

Szwajcarski Park Narodowy
Kawałek dziewiczej przyrody, który oczekuje na małych i dużych odkrywców: Parc Naziunal Svizzera jest największym terenem przyrodniczym i jedynym parkiem narodowym w Szwajcarii. Jego utworzenie w 1914 roku było kamieniem milowym w historii ochrony przyrody. Pierwszy park narodowy w Alpach i w Europie Środkowej szczególnie podczas wędrówek zachwyca odwiedzających bogactwem alpejskiej fauny, jak koziorożce i świstaki oraz flory jak szarotki i róże alpejskie w niemal nienaruszonym krajobrazie. Park Narodowy mogą Państwo odkrywać wybierając spośród 21 szlaków wędrownych. Nasza porada: miłośnicy zwierząt zyskają najwięcej, gdy wstaną wcześnie rano!
Wędrówki z przewodnikiem 
A może Państwo nie chcą sami wędrować i wolą bardziej delektować się przyrodą zamiast ciągle spoglądać na mapę i kompas? Nasi przewodnicy górscy zaprowadzą Państwa w wysokie góry lub na przyjemną wędrówkę do najpiękniejszych miejsc i opowiedzą o historii Graubünden w szczególny sposób – w baśniach i podaniach.
Porady ekspertów na temat wędrówek 
Nasi eksperci od wędrówek przygotowali kilka porad, aby Państwo mogli optymalnie przygotować się do wędrówek w Szwajcarii w kantonie Graubünden:
  • Warto zabrać mapę szlaków wędrownych w skali 1:25000. Polecamy mapy swisstopo.

  • Jeśli mają Państwo pytania dotyczące czasu trwania wędrówki czy stopnia trudności wybranej toury trekkingowej, to należy się zwrócić do regionalnego biura informacji turystycznej.

  • Prosimy zapytać miejscowych o drogę lub lokalne atrakcje. Większość mieszkańców regionu jest dumna z piękna swojego kantonu i chętnie udzieli informacji.


[mappress mapid="226"]

 
Dojazd
Polecamy Państwu dojazd na miejsce startu wędrówki Kolejami Retyckimi (RhB). Już sama jazda pociągiem jest dużym przeżyciem - doliny i wąwozy pokonywane są po wiaduktach o wysokości nawet do 88 metrów. Odległe doliny i wioski dostępne są dzięki żółtym autobusom pocztowym. A kto chciałby podczas wędrówek znaleźć się wysoko w górze, to może skorzystać z kolejek górskich, które w sezonie letnim często są bezpłatne dla naszych gości już od jednego lub dwóch noclegów na miejscu.

źródło Switzerland Tourism

 

0 comments: