lotnisko,

Pociągi nie dojadą na lotnisko

24.6.13 Anonimowy 0 Comments


Pociągi nie dojadą na lotnisko także w poniedziałek

Ze względu na przedłużające się prace przy usuwaniu skutków wykolejenia pociągu linii S2 w tunelu prowadzącym do Lotniska Chopina, dojazd koleją do portu lotniczego będzie niemożliwy w poniedziałek. Pociągi będą dojeżdżały jedynie do przystanku Służewiec.

Od początku kursowania zostaną skrócone trasy linii SKM S2 i S3. Linia S2 będzie kursowała na trasie: Sulejówek Miłosna - Warszawa Służewiec a linia S3: Wieliszew/Legionowo - Warszawa Zachodnia. Tylko do Dworca Zachodniego będą także dojeżdżały pociągi linii KML z Modlina (pociągi KM obsługujące linię radomską będą kursowały bez zmian).

Uruchomiona zostanie linie autobusowa Z od stacji Warszawa Służewiec do Lotniska Chopina. Dodatkowo linia 175 zostanie zasilona dodatkowymi autobusami.

Na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Służewiec wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM w pociągach. Bilety KM honorowane będą także autobusach linii 175 na odcinku Foksal - Lotnisko Chopina oraz w autobusach linii Z.

Pasażerowie chcący dojechać z/na lotnisko są proszeni o korzystanie z linii 175 lub z linii 188 dojeżdżającej do stacji metra Politechnika lub z linii 148 kursującej przez Ursynów na Pragę.

Na stacjach: Warszawa Śródmieście, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Służewiec i Warszawa Lotnisko Chopina dyżurować będa informatorzy, którzy będą udzielali informacji o funkcjonowaniu komunikacji kolejowej oraz komunikacji zastępczej.

źródło ztm.waw.pl

0 comments: