kierowca,

Włosi uznani za najgorszych kierowców w Europie

20.4.13 Anonimowy 0 Comments

Tego lata tysiące urlopowiczów znowu wyjedzie na drogi. Dla portalu podróżniczego Zoover, jest to odpowiedni czas na przeprowadzenie sondażu, dotyczącego poziomu umiejętności prowadzenia pojazdów, wśród mieszkańców Europy.

Jak pokazała ankieta, przeprowadzona wśród 30,000 odwiedzających stronę Użytkowników Zoover z 15 krajów europejskich, Włosi zostali uznani za największych piratów drogowych Europy. Zdobywając ponad 23% głosów, Włosi znaleźli się na szczycie listy najgorszych kierowców w Europie.Poprzedni sondaż przeprowadzony przez Zoover w 2010 r. również wskazał na Włochów, jako najgorszych prowadzących w Europie. Zachowanie greckich i polskich kierowców na drodze, zdobywających odpowiednio 15.6% i 14% głosów, zostało określone jako lekkomyślne. Użytkownicy dróg z Niemiec i Francji zamykają górną piątkę najgorszych kierowców Europy, zdobywając ponad 7% głosów.

Stłuczki


Sami Włosi również nie są zachwyceni sytuacją na drogach w ich własnym kraju. Aż 28% głosów przyznanych swoim rodakom pokazuje, że ich umiejętności oraz zachowanie na drodze są przyczyną wielu niebezpiecznych wypadków i stłuczek. Podobnie wygląda sytuacja Greków, bowiem 36% ankietowanych nazywa samych siebie najgorszymi kierowcami w Europie.


Polak-kierowca


Polacy przyznają swoim rodakom za kółkiem aż 29 % głosów, wydaje się więc, że zdajemy sobie sprawę z tego, jak słabymi jesteśmy kierowcami w porównaniu do innych narodowości Europy. Nie podoba nam się również styl jazdy Włochów, polscy Użytkownicy przyznali im 22% głosów, a Grekom – 16%. Nienajlepiej oceniamy też jazdę Brytyjczyków – 8% głosów i naszych zachodnich sąsiadów- Niemców, przyznając ogółem 7%. Zdaniem Polaków najlepiej jeżdżą kierowcy z krajów Skandynawskich, zdobyli oni zalewie po 1% głosów od Polskich uczestników sondażu.

źródło zoover.pl

0 comments: