hotel,

Płatne wi-fi źle wpływa na reputację hotelu

20.4.13 Anonimowy 3 Comments

Bycie online podczas wakacji jest dla nas coraz ważniejsze. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez Zoover - portal o tematyce podróżniczej. Okazuje się przy tym, że płatne wi-fi źle wpływają na reputację hotelu.

"Czy jesteś skłonny płacić za wi-fi podczas wakacji?", takie pytanie zostało zadane Użytkownikom, na 25 międzynarodowych stronach Zoover. Prawie trzy czwarte respondentów stwierdziło, że nie chcieliby płacić dodatkowo za bezprzewodowy dostęp do internetu podczas wakacyjnego pobytu.

 

fot. Travelerdeluxe.pl

 

Dostęp - tak, dodatkowe koszty - nie


Z ponad 20,000 Użytkowników Zoover, biorących udział w ankiecie, aż 80 %  deklaruje, że chcieliby być online podczas wakacji. 72% Użytkowników odpowiedziało, że nie chce ponosić żadnych dodatkowych kosztów za używanie  Wi-Fi, 9% respondentów twierdzi, że jest gotowa ponieść dodatkowe koszty w wysokości do 5 euro, a tylko 2% ankietowanych zadeklarowało płatność w przedziale od 6 do 20 euro za dzień. 17% głosujących turystów stwierdziło, że  nasze pytanie ich nie dotyczy, ponieważ podczas urlopu nie potrzebują dostępu do internetu.

Austriacy i Niemcy mają najmniejsze wymagania dotyczące dostępności internetu 


Po dokonaniu analizy wyników w poszczególnych krajach, można wyciągnąć wnioski, że większość turystów chce mieć dostęp do internetu w miejscu noclegowym, podczas wakacyjnego wypoczynku.  Rumuni i Portugalczycy mają największą potrzebę dostępności internetu, a opinię tą podziela 77% Greków i Włochów. W Austrii i Niemczech “tylko” 60% deklaruje użytkowanie darmowego Wi-Fi podczas wakacji.

Dodatkowe opłaty za Wi-Fi obniżają atrakcyjność wakacyjnego miejsca 


Według Użytkowników Zoover, bezpłatny dostęp do Internetu jest uważany za jeden z podstawowych udogodnień w obiektach wypoczynkowych. Jeśli ta usługa nie jest bezpłatna, to na pewno znajdzie to odzwierciedlenie w niższej pozycji rankingu miejsc noclegowych na stronach Zoover.

Użytkownicy korzystają z internetu, najczęściej po to aby sprawdzić pocztę, ponad 50% robi to regularnie podczas urlopu. Również popularne jest umieszczanie zdjęć i komunikatów na różnych portalach społecznościowych. Urlopowicze korzytają też z internetu, aby sprwadzić prognozę pogody, przeczytać najświeższe wiadomości czy przejrzeć oferty kulturalne i rozrywkowe w miejscu, gdzie akurat spędzają wakacje.

źródło zoover.pl

3 komentarze:

 1. Go jest jakaś pomyłka, ze im droższy hotel, tym droższe do wi fi. Jak się dużo płaci, internet powinien być w cenie

  OdpowiedzUsuń
 2. Hotel będzie się starał zawsze na wszystkim zarobić :P
  W Niemczech można zupełnie za darmo korzystać z internetu w całym kraju. DZT (ich PTTK) zbudował sieć darmowych APN i napisał aplikację Youth Hotspot Wi-Fi która umożliwia ich szybkie odszukanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. PojechaneWakacje.pl4 września 2013 09:23

  To prawda, że hotel zawsze będzie chciał zarobić. Dziwi jednak fakt, że hotele na średnim poziomie bardzo często udostępniają wi-fi swoim klientom bezpłatnie, a te o większej liczbie gwiazdek i wyższej cenie za dobę często każą sobie dopłacać

  OdpowiedzUsuń