hiszpańska,

Kuchnia włoska najsmaczniejsza na świecie

20.4.13 Anonimowy 1 Comments

Dania kuchni włoskiej wygrały plebiscyt na najsmaczniejszą kuchnię w 2012 roku. Takie są wyniki międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez Zoover. Pochodzący z 25 europejskich krajów, Użytkownicy portalu turystycznego, biorący udział w głosowaniu jednoznacznie wskazali, że najbardziej doceniają walory smakowe właśnie kuchni włoskiej.

W rankingu przegranymi mogą się poczuć kucharze z Holandii, których dania najmniej smakują innym europejczykom.

 


Włoska kuchnia niezmiennie popularna


Ponad jedna czwarta uczestników naszej ankiety po raz kolejny wybrała kuchnię włoską, jako najsmaczniejszą. Tak samo było w roku 2010, kiedy po raz pierwszy poprosiliśmy naszych europejskich Użytkowników o wskazanie ich ulubionej kuchni. Tak duża popularność kuchni włoskiej związana jest zapewne z ogromną różnorodnością dań sezonowych i w ten sposób każdy może znaleźć coś wyjątkowego dla swojego podniebienia.

W rankingu ogólnym dziwić może, że kuchnia turecka, z wynikiem 13 procent zajęła miejsce drugie wśród ulubionych dań. Top 3 najsmaczniejszych kuchni, z 13 procentowym udziałem zamyka Grecja.

Francuzi wiedzą lepiej…


Z niespełna 11 procentami wszystkich głosów, kuchnia francuska nie znalazła się w czołówce najsmaczniejszych kuchni europejskich. Jednak sami Francuzie mają zupełnie odmienne zdanie, bowiem ponad połowa Francuzów, biorących udział w głosowaniu, wskazała właśnie dania kuchni francuskiej, jako najlepsze i najsmaczniejsze w całej Europie.

Smak kuchni śródziemnomorskiej


Wyniki ankiety wskazują, że kuchnia śródziemnomorska jest doceniana przez europejczyków, gdyż pierwsza piątka najlepszych to wyłącznie kraje położone nad Morzem Śródziemnym.

Najlepsza kuchnia – Top 5  


Swoje znamy i chwalimy


Trochę inaczej wygląda ranking wśród polskich Użytkowników Zoover. Prawie połowa z nas wskazała, że najbardziej smakuje im rodzima kuchnia. Pierogi, bigos, żurek… Smakami tych potraw naprawdę możemy zaskoczyć, przybywających do nas turystów. Na miejscu drugim z 17 procentami wszystkich głosów znalazły się dania kuchni włoskiej, co tylko potwierdza wielką popularność pizzy, makaronów i innych smakołyków z Italii. Na miejsce trzecie według Polaków zasługują dania kuchni hiszpańskiej.

źródło zoover.pl

1 komentarz: