Maaemo,

Najlepsza restauracja Północy Europy

1.3.13 Anonimowy 0 Comments

Od kilku lat skandynawska sztuka kulinarna święci światowe tryumfy. Do tytułów najlepszych restauracji świata, najlepszych szefów kuchni świata czy najlepszych reprezentacji narodowych nordyccy mistrzowie patelni zdążyli już nas przyzwyczaić.
fot. maaemo.no

Z tym większym zainteresowaniem przyjęto rezultaty lutowego konkursu The Nordic Prize, podczas którego wybrano najlepszą restaurację krajów nordyckich roku 2012. To najbardziej prestiżowy gastronomiczny konkurs na Północy, który odbył się duńskim mieście Aarhus. Wzięło w nim udział 66 restauracji.
Tytuł najlepszej przyznano norweskiej restauracji Maaemo z Oslo. Nominacje otrzymały ponadto restauracje Frederikshøj z Danii, Olo z Finlandii, Gallery z Islandii oraz Fäviken ze Szwecji.
Maaemo to klasyczny przykład młodej kuchni nordyckiej, bazującej na najwyższej jakości sezonowych produktach, finezyjnych zestawieniach smaków, nawiązaniu do tradycji i artystycznej oprawie, nadawanej serwowanym specjałom.
Co ciekawe, kariera Maaemo jest bardzo krótka – restauracja zadebiutowała zaledwie trzy lata temu. Gdy otwarła swoje podwoje w roku 2010, była pierwszą restauracją w kraju, stosującą wyłącznie naturalne, organiczne produkty, pochodzące oczywiście z Norwegii. W roku 2012 jako pierwsza restauracja w Skandynawii otrzymała od razu dwie gwiazdki od Michelina, i to przy pierwszym pojawieniu się w słynnym przewodniku. Teraz szczyci się tytułem najlepszego miejsca dla smakoszy na całej Północy.
Restauracja mieści się pod adresem Schweigaardsgate 15b, w pobliżu dworca głównego Oslo Sentralstasjon.

0 komentarze: