autokar,

Na pokładzie autokaru: dookoła Europy, a nawet ciut dalej

29.3.13 Anonimowy 1 Comments

W ofercie polskich organizatorów znajdziemy niemal 400 wycieczek objazdowych po Europie. W nadchodzącym sezonie Lato 2013, na zwiedzanie autokarem wybrać się możemy nie tylko do Francji, Włoch, czy krajów dawnego Związku Radzieckiego. Organizatorzy z roku na rok zaskakują klientów nowymi pomysłami na połączenie podróży z poznawaniem świata.
W tym roku autokarem dojedziemy aż na północne rubieże Norwegii, ale też zwiedzimy odległą Portugalię, Hiszpanię, a nawet Maroko. Jak widać Polak nie boi się dalekich wypraw na pokładzie autokaru.fot. ©

Autokarowych wycieczek objazdowych nie znajdziemy w ofercie wszystkich polskich touroperatorów. W zakresie wyjazdów nastawionych na zwiedzanie i ciągłą zmianę miejsca pobytu wyraźnie wyspecjalizowało się ścisłe grono organizatorów. Liderem w tej materii jest Almatur, który w nadchodzącym sezonie przygotował 79 różnych ofert zwiedzania Europy autokarem. Największy wybór mają klienci, którzy chcieliby zwiedzić Włochy i Francję. Nie brakuje w ofercie Almaturu także objazdówek po Bałkanach. Jest też sporo wyjazdów do europejskich metropolii: Paryża, Pragi, Wiednia, Budapesztu, Lwowa, czy Wilna.

Jeśli chodzi o liczbę proponowanych wyjazdów objazdowych po Europie, w ścisłej czołówce znajdują się także Rainbow Tours (71 ofert) oraz Itaka (68 ofert). Oferta Rainbow Tours jest bardzo urozmaicona. Wśród tegorocznych ciekawostek znajdziemy między innymi objazd po Skandynawii Skandynawia i Przylądek Północny.  W programie wycieczki zwiedzanie Szwecji, Norwegii, Finlandii i wyprawa na północne krańce Europy. Sporo objazdówek po Bałkanach m.in. Bałkany są super, czy Czas na Bałkany.

Wśród objazdówek z Itaką, podobnie jak u większości organizatorów, królują Włochy, Francja i Chorwacja. Szeroka jest także oferta wyjazdów do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Wśród propozycji Itaki warto wskazać programy objazdu po niewielkich krajach europejskich takich jak Belgia - w programie Bene! Lux!, Serbia w programie Bałkański szlak czy Słowenia w programie Małe jest piękne.

Dlaczego autokar?

Autokarowe oferty objazdowe to oferta skierowana do osób nastawionych na intensywne zwiedzanie, bez konieczności posiadania własnego środka transportu. Ten sposób spędzania urlopu nie zawsze przypadnie do gustu podróżnikom przywykłym do luksusu. Dominującą formą wyżywienia podczas „objazdówek” są bowiem same śniadania.


Wyżywienie


Liczba ofert

śniadania
192

zgodnie z programem
117

śniadania i obiadokolacje
91

3 posiłki
6

własne
2


Autokarowe oferty objazdowe mają jednak kilka podstawowych zalet w porównaniu z wycieczkami samolotowymi. „Objazdówka” to pomysł na zorganizowany urlop dla osób mniej mobilnych i tych, które mieszkają z dala od portów lotniczych. W ramach objazdowych ofert autokarowych organizatorzy proponują wyjazdy z niemal 100 różnych miejscowości na terenie całego kraju. Często także organizator oferuje podwiezienie do miejsca wyjazdu z dogodnej dla klienta lokalizacji. Wymarzoną podróż po Europie rozpocząć można nie tylko w Opolu, Gliwicach, czy Częstochowie, ale także w Giżycku, Żninie, Wyszkowie, czy Rogoźnie.

Kolejny atut objazdówek po Europie to atrakcyjna cena. Za jednodniową wycieczkę ze zwiedzaniem Lwowa zapłacimy już 160 zł. Wycieczki trwające od 5 do7 dni kosztują nawet niewiele ponad 500 zł za osobę, 5 dniowy wyjazd do Włoch znajdziemy już w cenie od 750 zł, a 8 dni zwiedzania Rosji to wydatek ponad 3 tys. zł/os. Wycieczki objazdowe z tak zwanej „górnej półki”, np. 14-dniowe wyprawy do Francji, czy Skandynawii kosztują około 5,5 tys. zł/os.

Trzeba jednak pamiętać, że na każdą autokarową wyprawę trzeba zaopatrzyć się w walutę kraju do którego się udajemy - za większość wejść do muzeów płacimy bowiem z własnej kieszeni.

Na koniec objazdowa ciekawostka wykraczająca poza granice Starego Kontynentu. Exim Tours proponuje wyprawę nad "syberyjskie Morze" - Bajkał. 14-dniowa wyprawa kosztuje ponad 10 tys. od osoby, a sporą część podróży spędzamy w wagonie kolei transsyberyjskiej jadąc z Moskwy do Irkucka. Ale przecież właśnie o to chodzi w podróżowaniu – o wczucie się w klimat miejsca, do którego podróżujemy. Wycieczki objazdowe dają nam taką możliwość.

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego - poprzez wpisanie fraz - serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

1 komentarz:

  1. Pożyczamy bus i jedziemy na zwiedzanie. Wszystko przyjemnie tylko u kogo wynająć autokar tak aby było tanio? Najzdrowszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z serwisu Busomat.pl. Jest to miejsce gdzie każdego dnia znajdziemy licencjonowanego i taniego przewoźnika, który zaoferuje nam przewóz. Wynajem autobusów, autokarów, busów przenigdy nie był jeszcze taki łatwy. Teraz już można wejść na stronę serwisu i wprowadzić niezbędne informacje a po 72 godzinach dostaniemy pełną wycenę od firm transportowych razem z cenami i danymi kontaktowymi. W identyczny sposób można zrobić wynajem autokaru. Wiele zależy gdzie i jak liczną grupą podróżujemy i dokąd chcemy się udać.

    OdpowiedzUsuń