Anna Jaklewicz,

Chiny w kolorze indygo

29.3.13 Anonimowy 2 Comments

Jakie jest nasze wyobrażenie o Chinach? Gigantyczne miasta? Miliony osób na ulicach? Duszący smog w powietrzu? Być może! Jednak prawdziwe Chiny to nie tylko wielkie aglomeracje! Wszystkich tych, którzy mieli wątpliwą przyjemność poznać Państwo Środka od tej gorszej strony, a także tych, którzy nie mieli okazji go odwiedzić, zapraszamy w wyjątkową podróż po chińskiej prowincji. Zabierze nas w nią autorka książki „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Anna Jaklewicz spędziła w Chinach 2 lata, podglądając świat „małych ojczyzn” i odkrywając zaskakujące bogactwo kulturowe oraz etniczne tego regionu. Publikacja przenosi czytelnika  w rejony położone z dala od wielkich miast, do spokojnych wiosek zagubionych wśród ryżowych pól, gdzie kultywuje się ludowe tradycje, a stroje grup etnicznych i czyste, nocne niebo mają ten sam intensywny odcień koloru indygo.

„Starałam się pokazać Chiny z innej strony niż ta powszechnie znana” – mówi Anna Jaklewicz – „W książce nie ma typowych tematów kojarzących się z Chinami, nawiązuję do nich jeśli wymaga tego kontekst. Przede wszystkim skupiłam się na fascynującej codzienności ludzi zamieszkujących chińskie wioski i miasteczka.”

Książka ukazała się w marcu nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Opowieści Anny Jaklewicz o Chinach, których odcień przypomina kolor indygo, będzie można posłuchać na kilku wiosennych festiwalach podróżniczych. Slajdowiska i spotkania z autorką w najbliższym czasie odbędą się podczas: Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Katowicach (22 marca), Festiwalu Rozjazdy w Rybniku (23 marca), Festiwal Bonawentura.org w Starym Sączu (6 kwietnia), Festiwalu Trzy Żywioły w Krakowie (7 kwietnia) oraz Festiwalu Równoleżnik Zero we Wrocławiu.

2 komentarze:

 1. Witam!
  Miałem problemy z studiowaniem języka chińskiego, zawsze brakowało praktyki. I
  pewnego razu znalazłam centrum Preply
  http://deccoria.pl/forum/temat,77,9593,5
  Ogromny wybór, możliwość
  korepetycji z języka chińskiego online z nośnikami mowy „native speaker”.
  Zajęcia są na Skypa, jest to bardzo wygodnie i korzystnie. W Preply bywają
  różne rabaty, można otrzymać lekcje
  nawet za darmo! Również ogromny i
  najszerszy wybór korepetycji dla dzieci,dla dorosłych i firm.
  Indywidualne podejście. Wykwalifikowani wykładowcy w Gdańsku!
  nauka przez Skype jest bardzo efektywna i intensywna !
  Rezultat nie zmusi czekać!
  Polecam bardzo korepetycje i szkoły Preply z chińskiego !

  OdpowiedzUsuń
 2. Chiny są tak samo barwnym jak konserwatynym krajem, ich tradycje i kultura sięga tysięcy lat i jest utrzymywana bez zmian do dnia dzisiejszego, nawet mój tutor z korepetycje z języka chińskiego przez skype może spędzić sporo czasu o omawianiu właśnie ich kultury http://preply.com/pl/skype/korepetycje-z-chińskiego

  OdpowiedzUsuń