Nie tylko Paryż na Walentynki

11.2.13 Anonimowy 0 Comments fot. pojechanewakacje.pl

Paryż, europejskie miasto miłości, prawdziwe oblężenie przeżywa w Dzień Zakochanych. Paryskie restauracje przygotowują wówczas specjalne menu, teatry i opery grają romantyczne przedstawienia, a po Sekwanie kursują statki z kochankami na pokładzie. Prezentujemy inne europejskie miasta, w których warto spędzić Dzień Zakochanych. To ostatnia chwila, żeby zarezerwować bilet lotniczy!


Rzym
fot. pojechanewakacje.pl

Sentymentalność Wiecznego Miasta udowodnili bohaterowie komedii "Rzymskie wakacje"- Audrey Hepburn i Gregory Peck. Pary, przybywające do Wiecznego Miasta, udają się na most będący symbolem miłości, Ponte Milvio. Aby przypieczętować swoje uczucie, zawieszają na nim kłódki z wypisanymi imionami, które zamykają na kluczyk i wrzucają w rwący nurt Tybru. Jednym z najbardziej romantycznych miejsc Rzymu, w którym zakochani bez pośpiechu mogą zwiedzać centrum antycznego świata, jest Forum Romano. Spacerując szlakiem starożytnych, rzymskich zabytków przy Via dei Condotti warto zajrzeć do najpopularniejszej kawiarni w mieście Caffe Greco, otwartej w 1760 roku, w której bywał niegdyś Casanova.  Nie mniej popularnym miejscem w Rzymie tworzącym znakomitą scenerię dla zakochanych jest Fontanna di Trevi. Legenda głosi, że od liczby wrzucanych niej monet, zależy przyszłość kochanków.  Jedna moneta ma zapewnić powrót do Rzymu, dwie przepowiadają romans, natomiast trzy monety wróżą ślub. Częstym punktem wycieczek turystów jest największy włoski amfiteatr, Koloseum. Tam gromadzą się zakochani, by wyznać sobie miłość  natomiast małżonkowie w dniu ślubu pozują do zdjęć. Na tyłach Koloseum znajdują się restauracje, w których można zjeść romantyczną kolację. Sentymentalnym zwieńczeniem walentynkowego weekendu może być wieczorny rejs po Tybrze.


Werona


Werona, za sprawą renesansowych kamienic, zamków, wąskich uliczek i kamiennych mostów, tworzy wymarzoną oprawę do spacerów, pocałunków i miłosnych wyznań. Najbardziej popularnym miejscem w Weronie jest dziedziniec legendarnego domu Julii Casa di Giulietta przy via Cappelo. Zwiedzając dom bohaterki szekspirowskiego dramatu, zakochani  udają się na balkon, z którego Julia po raz pierwszy wyznała miłość ukochanemu Romeo. Balkon, mimo, że niewielki, emanuje magią swojej legendy -  wiara w cudowne działanie tego miejsca sprawia, że tłoczą się na nim zakochani pragnący miłości aż po grób. Na dziedzińcu Casa di Giulietta znajduje się zrobiony z brązu posąg Julii. Zgodnie z przesądem, każdy, kto chce mieć szczęście w miłości, powinien dotknąć jej piersi. Na dziedzińcu Casa di Giulietta znajduje się zrobiony z brązu posąg Julii. Zgodnie z przesądem, każdy, kto chce mieć szczęście w miłości, powinien dotknąć jej piersi. Mury dziedzińca pełne są miłosnych wiadomości ponieważ zakochani przybywający z całego świata do domu bohaterki dramatu Szekspira zapisują na karteczkach miłosne życzenie i zostawiają je na ścianach. Walentynki to w Weronie czas festiwalu Verona in love. Wówczas uliczkę prowadzącą do domu Julii zdobi niezwykła „miłosna iluminacja”, którą  tworzy światło w czerwonym odcieniu złożone z setek lamp w kształcie serc. Na głównych placach miasta Piazza dei Signoria i Piazza Bra trwają spektakle teatralne, koncerty, projekcje filmowe, degustacje wyśmienitych lokalnych trunków i potraw oraz konkursy i fiesty dla zakochanych.


Wenecja
fot. pojechanewakacje.pl

Wenecja to jedyne miasto na świecie zbudowane na stu wysepkach, którego główną drogę transportową i komunikacyjną tworzy wodna arteria, kanał EL Grande Canade, zwany przez mieszkańców Canalazzo. Sentymentalny pejzaż miasta, który współtworzą odbite w lustrze wody promienie zachodzącego słońca, gondole, łódki, kanały, wąskie uliczki, pałace wznoszące się po obu stronach Canalazo - to wszystko sprawia, że Wenecja wydaje się być stworzona do romantycznych chwil we dwoje. Bo czy jest coś bardziej romantycznego od przejażdżki gondolą po kanałach legendarnego włoskiego miasta? Zakochani, przepływający głównym kanałem Wenecji, podziwiają wznoszące się pałace w stylu gotyckim, renesansowym bądź barokowym: Ca'd'Oro, Ca' Da Mosto, czy kościół Santa Maria della Salute. Wenecja nie pozwala zatrzymywać się w jednym miejscu. Turyści z całego świata swoje kroki kierują do najbardziej znanego placu  Świętego Marka znajdującego się w najstarszej części miasta. Wznosząca się na placu Bazylika św. Marka przyciąga uwagę fasadą składającą się z pięciu portali ozdobionych mozaikami. Zachwyt budzi również ażurowy układ arkad zabudowujących fasadę i płyty kolorowego kamienia pokrywające ścianę znajdującego się nieopodal Pałacu Dożów. Poza niezwykłymi zabytkami i obrazami Belliniego, Giorgiona czy Tycjana, w Wenecji trzeba także obejrzeć zachody słońca, które tworzą wyjątkowo romantyczny nastrój.
Barcelona


fot. pojechanewakacje.pl

Modernistyczna architektura stolicy Katalonii, średniowieczne zaułki, ekscentryczne budowle Gaudiego niezliczone kluby i dyskoteki tworzą doskonałą scenerią dla zakochanych pragnących dobrej zabawy, zwłaszcza w Walentynki. Tym bardziej, że w lutym w Barcelonie temperatura waha się od 10 do 15 stopni Celsjusza. Stolica Katalonii była tłem miłosnych fascynacji komedii "Vicky Cristina Barcelona".  Stolica Kataloni przedstawiona przez Woody’ego Allena to miasto jak z pocztówki – spokojne, wręcz bajkowe, pełne zachwycających dzieł architektury, dające odpoczynek podczas delektowania się winem i spacerów wzdłuż nadbrzeża. Jednak prawdziwy charakter Barcelony oddaje dzielnica domów w stylu Gaudiego i najpopularniejszy deptak w mieście- La Rambla. Wysadzana platanami promenada przecina stare miasto i wiedzie od Plaça de Catalunya do pomnika Kolumba. Legenda głosi, że cudzoziemcy przybywający do Barcelony, którzy napiją się wody ze źródełka Canaletes znajdującego się na deptaku La Rambla, powrócą do tego miasta ponownie. Najpopularniejszy bulwar w Barcelonie, o ponad kilometrowej długości, jest sercem katalońskiej stolicy. Tętni życiem niezależnie od pory dnia i pory roku. Pełen ulicznych przedstawień, grajków,  straganów i kawiarenek na wolnym powietrzu, zapachu świeżo parzonej kawy przyciąga turystów  jak magnes. Barcelona sprzyja romantycznym spacerem we dwoje, a szczególnego klimatu nabiera dopiero po zmroku, gdy główny deptak ogarnia blask kolorowych neonów i świateł klubów, dyskotek i barów. Życie nocne Barcelony to coś, czego zakochani nie mogą przeoczyć!


Lizbona
fot. pojechanewakacje.pl

Legendarne miasto założone podobno przez Odyseusza, od lat uchodzi za miasto zakochanych. Prawie trzy milionowa stolica usytuowana jest na siedmiu wzgórzach, niedaleko Atlantyku, nad malowniczą zatoką w ujściu rzeki Tag. Z lizbońskich wzgórz rozciąga się panorama dzielnic miasta i pobliskich pozostałości Zamku św. Jerzego. Romantyczny spacer po Lizbonie warto rozpocząć od Alfamy, najstarszej, arabskiej dzielnicy, gdzie od wieków życie toczy się powolnym rytmem. To najbardziej klimatyczna część stolicy Portugalii, pełna uliczek, krętych schodów i drzewek pomarańczowych. Niezapomnianym uczuciem jest jazda jednowagonowym, żółtym tramwajem wąskimi uliczkami dzielnic starego miasta. Alfama za dnia rozbrzmiewa leniwym gwarem miejskiego życia, a wieczorami dźwiękami nostalgicznego, portugalskiego Fado dobiegającymi z kawiarni i klubów. Każdego roku, w lutym, organizowany jest jeden z największych w Portugalii festiwali muzyki Fado. Wówczas do Lizbony przyjeżdżają wielcy wykonawcy tej muzyki, a wraz z nimi tysiące wielbicieli tego typu muzyki z całego świata. Wieczorny krajobraz stolicy Portugalii stanowi idealną scenerię spacery po - lśniące ulice i chodniki z wapiennej kostki i bazaltu, rozbrzmiewająca muzyka Fado z mnóstwa małych, klimatycznych knajpek  na długo pozostają w pamięci. Warto również wybrać się na plażę, na długi spacer promenadą nad oceanem. Po pełnym wrażeń dniu, można odpocząć w jednym z plażowych barów i wypić tropikalnego drinka lub portugalskie cale latte - galao.


 

Rezerwując bilety lotnicze na walentynkowy wyjazd we dwoje warto skorzystać z platformy biletów lotniczych, hotelu i wynajmu samochodów FRU.PL. Bilety lotnicze do Rzymu w dniach 11.02-14.02.2013 w cenie 488 zł oferuje Wizzair. Za nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu Lloyd ocenianym przez klientów w rankingu konsumenckim jako bardzo dobry (8,2 w skali do 10) zapłacimy 204,61 zł. Wybierając się do Lizbony, za bilet lotniczy, który oferuje SWISS w dniach 12.02-19.02.2013 zapłacimy 874 zł. Nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu Botanico ocenianym przez klientów jako bardzo dobry zapłacimy 200,43 zł. Bilety lotnicze do Wenecji w dniach 12.02-21.02.2013 w cenie 739 zł oferuje SWISS. Za nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu Villa Beatrice zapłacimy 200 zł. Bilety lotnicze Barcelony oferuje Wizzair w dniach 12.02-16.02.2013 w cenie 808 zł. Za nocleg w hotelu ocenianym w rankingu konsumenckim na 8,0 zapłacimy 178,51 zł.

KierunekTerminNazwa
przewoźnikaCena za bilet lotniczy w dwie strony (zł)Nazwa hoteluCena za dobę w pokoju dwuosobowym (zł)Ocena hotelu w rankingu konsumenckimRzym11.02-14.02.2013WizzAir488Hotel Lloyd204,618,2/10Lizbona12.02-19.02.2013SWISS874Hotel Botanico200,438,2/10Wenecja12.02-21.02.2013SWISS739Hotel Villa Beatrice2007,8/10Barcelona12.02-16.02.2013WizzAir808Apartamentos Atica178,518,0/10
Tabela 1.Zestawienie przykładowych cen biletów lotniczych do wybranych destynacji europejskich oraz cen za nocleg w wybranych hotelach.

0 komentarze: