Dania,

Najlepsze pomysły na oryginalne Walentynki za granicą

4.2.13 Anonimowy 0 Comments

Walentynki zbliżają się milowymi krokami, a wraz z nimi dylemat, który co roku przeżywają zakochani: jakim prezentem zaskoczyć drugą połówkę? Idealnym rozwiązaniem może być spontaniczny wyjazd za granicę. Porównywarka ofert turystycznych KAYAK przygotowała przepis na oryginalne Walentynki dla ciekawych świata.

Aby nie tylko dowieść swojego uczucia, ale też zaimponować partnerowi doskonałym zmysłem organizacyjnym, dobrze będzie wesprzeć się nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi organizowanie podróży. Z pomocą zakochanym przychodzi wyszukiwarka KAYAK, która przygotowała specjalną aplikację na urządzenia mobilne – My Trips.

Dzięki My Trips w łatwy sposób można połączyć wszystkie informacje o przelotach, hotelach, wynajmie samochodów, a nawet restauracjach. Powstały plan można następnie bez problemu udostępnić innym osobom lub zintegrować poprzez smartfona z elektronicznym kalendarzem i zawsze mieć przy sobie – mówi Ewa Orlewska, Country Manager KAYAK w Polsce.

Gdzie zatem wybrać się aby spędzić ten wyjątkowy dzień ciekawie i inaczej niż co roku? Wyszukiwarka KAYAK sprawdziła oferty połączeń lotniczych, noclegów oraz atrakcji turystycznych w Kopenhadze, Lwowie, Rydze oraz Kijowie.

Kopenhaskie niebo


fot. © pojechanewakacje.pl

Jednym ze stałych elementów każdej romantycznej wycieczki jest piknik ze wspólnym obserwowaniem gwiazd. Jak zrealizować ten plan w sercu europejskiej stolicy? Wystarczy wybrać się do jednego z najnowocześniejszych i największych planetariów Skandynawii - Tycho Brahe. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje ok. 80 zł[1]. Zwolennicy bardziej tradycyjnych rozwiązań mogą natomiast udać się do Round Tower, najstarszego działającego w Europie obserwatorium. Wszystkie pary, które odwiedzą wieżę 14 lutego w godzinach 19.30-22.30, otrzymają dodatkowo specjalny walentynkowy kosz z szampanem i czekoladkami (koszt wstępu - ok. 150 zł za dwie osoby[2]).

Do portu Kopenhaga-Kastrup w niewiele ponad godzinę można dolecieć z Łodzi liniami SAS. Za bilety (wylot w środę 15 lutego, powrót w niedzielę 17 lutego) dla dwóch osób trzeba zapłacić ok. 1800 zł. Atrakcyjną ofertę można też znaleźć na bezpośrednie połączenia LOT-u z warszawskiego Okęcia (wylot 13 lutego rano, powrót 17 lutego rano, łącznie 1470 zł za bilety dla dwóch osób). Ceny za dobę w pokoju dwuosobowym w trzygwiazdkowych hotelach w centrum miasta zaczynają się od ok. 300 zł. Natomiast noc w obiektach pięciogwiazdkowych to wydatek rzędu minimum 500 zł.

Lwowskie Święto Czekolady

Co roku we Lwowie odbywa się Festiwal Czekolady, jednego z najbardziej znanych miłosnych afrodyzjaków. Impreza ta przyciąga na Ukrainę wielu zakochanych. Tegoroczna edycja święta rozpocznie się już w Walentynki i potrwa do 17 lutego. Jego uczestnicy będą mogli m.in. skosztować ręcznie robionych pralinek od najlepszych na świecie producentów lub zobaczyć pokaz czekoladowych sukienek wykonanych przy udziale znanych ukraińskich projektantów mody.

Planując wyjazd do Lwowa z Polski zakochani muszą liczyć się z kosztami ok. 1600 zł za bilety w obie strony (koszt przelotu 2 osób). Porównywarka KAYAK poleca bezpośrednie połączenie realizowane przez LOT z Warszawy z wylotem w środę 13 lutego i powrotem 17 lutego w niedzielę (ok. 1536 zł za bilety dla dwóch osób). Ponad 100 zł więcej zapłacą zakochani lecący z Katowic, a nawet 300 zł więcej pasażerowie podróżujący z Poznania. Za pokój w dwugwiazdkowym hotelu Family House w ścisłym centrum miasta trzeba zapłacić niewiele ponad 90 zł. Nocleg w obiekcie o nieco wyższym standardzie to koszt ponad 200 zł za dobę (np. Hotel Edem – 226 zł lub Reikartz Dworzec Lviv – 252 zł).

Spacer po ryskiej starówce

Zakochani marzący o romantycznym spacerze wśród starych kamieniczek powinni koniecznie odwiedzić ryską starówkę. Do łotewskiej stolicy polecieć można bezpośrednio z warszawskiego Okęcia liniami airBaltic, na przykład 12 lutego przed południem (lot trwa zaledwie 1,5 godz.). Za bilet w obie strony dla dwóch osób trzeba zapłacić 1025 zł (powrót w niedzielę 17 lutego popołudniu). Bilety na połączenie z Gdańska, realizowane przez Ryanaira, to koszt 751 zł (13-17 lutego).

Nocleg w samym centrum Rygi dla dwóch osób można zarezerwować już od ok. 100 zł, na przykład w hostelach Ala lub Riga. Spragnieni większych luksusów mogą spędzić noc w jednym z pięciogwiazdkowych hoteli. Ceny za pokój dwuosobowy wahają się od 221 zł (hotel De Rome) do prawie 800 zł (Gallery Park Hotel). Idealnym zwieńczeniem zwiedzania może być romantyczna kolacja w restauracji Vincents (numer jeden w rankingu TripAdvisor) oraz wejście na punkt widokowy na wieży Kościoła św. Piotra, z którego zobaczyć można panoramę całego miasta.

Kijów za dnia i nocą

Te pary, które za cel walentynkowego wypadu postawią sobie ekspresowe zwiedzanie miasta, powinny wybrać się do Kijowa, gdzie będą mogły zobaczyć wszystkie zabytki w przeciągu zaledwie 20 minut. Jak to możliwe? Wystarczy odwiedzić kijowski park miniatur. Do stolicy Ukrainy polecieć można np. z Bydgoszczy liniami LOT za ok. 2200 zł (bilety w dwie strony dla dwóch osób, wylot 13 lutego, powrót 15 lutego). Polecane przez KAYAK połączenia to również te z Katowic (połączenie realizowane przez LOT z przesiadką w Warszawie, bilety dla dwóch osób za 1474 zł) lub Gdańska (LOT, przesiadka w Warszawie, bilety za 1472 zł).

Warto jednak pamiętać, że Kijów to nie tylko zabytkowe cerkwie i muzea. Miasto tętni życiem jeszcze długo po zapadnięciu zmroku, zapraszając swoich turystów do licznych klubów, często połączonych z restauracjami serwującymi tradycyjną ukraińską kuchnię. Po męczącym dniu podróżni mogą odpocząć w jednym z kijowskich hosteli, gdzie ceny za nocleg dla dwóch osób zaczynają się od 78 zł.

Więcej informacji o przelotach oraz porównania cen znaleźć można na www.kayak.pl.

*Wymienione w tekście ceny noclegów oraz biletów lotniczych podane zostały zgodnie z wynikami wyszukiwań porównywarki KAYAK z dnia 29 stycznia 2013 roku.


[1] http://www.planetariet.dk/english/ticket-prices
[2] http://www.rundetaarn.dk/en/valentines-eve/

0 comments: