bułka,

Kornwalia: Cream Tea z widokiem na Sennen

4.2.13 Anonimowy 0 Comments

Sennen malutka wioska rybacka na samym końcu Kornwalii tuż za Land's End, czyli ostatnim punktem na zachodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii, dalej jest już tylko Ameryka. Cream tea czyli słodka bułeczka, lub dwie bułeczki (jedna z rodzynkami a druga bez), dżem, bardzo gęsta śmietana, opcjonalnie masło i oczywiście herbata. Kiedy jedzie się samochodem przez angielskie wsie lub małe miasteczka, często można zobaczyć wielki napis "CREAM TEA".Długo wydawało mi się, że nie warto próbować i że śmietanowa herbata, jak to sobie przetłumaczyłam, musi być czymś w podobie herbaty z mlekiem, czyli blee. Jednak w końcu małymi kroczkami, mój kochany przewodnik po Anglii zdołał mnie przekonać (oczywiście nie przyszło mi do głowy, żeby się spytać, co to jest cream tea, wolałam swoja wyobraźnię). Zatrzymaliśmy się gdzieś w środku wsi, gdzie serwowano cream tea i to było TO.

Miejsca gdzie można zamówić cream tea z reguły znajdują się na wsiach, daleko poza dużymi miastami. I na tym polega urok cream tea. Jedziesz sobie na wycieczkę i nagle czujesz ochotę na coś. Jedziesz dalej i odnajdujesz wielki szyld "najlepsze cream tea w Dorset" lub w New Forest lub w innym regionie. Bowiem każdy region w Anglii szczyci się tym, ze to jego cream tea są najlepsze. To właśnie tam śmietana jest najgęstsza, a dżem najbardziej owocowy.

Zatem kiedy pojechaliśmy do Kornwalii, to właśnie tamtejsza cream tea była najlepsza wg "tubylców". Na pewno była dobra. Smakowała szczególnie, ponieważ byliśmy pieruńsko głodni. Dotarliśmy do Sennen po długim spacerze wzdłuż klifów. Trudno mi obiektywnie powiedzieć, czy była najlepsza z wszystkich które jadłam dotychczas. Jedno jest pewne - POLECAM! Pojechać do Anglii i nie spróbować cream tea, to jak pojechać do Włoch i nie zjeść włoskiej pizzy.viki_on_line

Wpis pochodzi z bloga zwiedzaniewyspy.blox.pl

I

[mappress mapid="104"]

0 komentarze: