Kowary,

XII Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi

1.2.13 Anonimowy 0 Comments

XII Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi odbędzie się w Kowarach w sobotę 2 lutego 2013 roku. Początek imprezy i start pierwszej załogi o godz. 10.00. Patronat Honorowy nad imprezą objął przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – Jerzy Pokój.

Sanie rogate początkowo służyły do zwożenia drewna z lasów położonych wysoko w górach. W XIX wieku zjazdy nimi stały się jednak jedną z głównych atrakcji Karkonoszy. Dziś ten rodzaj rozrywki przeżywa swój renesans, czego dowodem jest nadchodzący już po raz dwunasty Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Kowarach.Do godziny 14:00, 31 stycznia przyjmowane są zapisy dwuosobowych załóg, chcących wziąć czynny udział w imprezie. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się na stronie www.kowary.pl

Udział w konkursie zgłosiło już 80 drużyn. Organizatorzy liczą na udział 100 załóg i zachęcają do rejestrowania się. Zjazdy odbędą się w trzech kategoriach: Mistrzostwa Polski, Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi i Załogi Samorządowe.

Pierwsze sanie ruszą na trasę 2 lutego, o godzinie 10:00. Wystartują poniżej Sulickiego Rozdroża, meta zaś znajdować się będzie przy Sztolniach Kowary. Na godzinę 15:00 zaplanowano uroczyste rozdanie nagród zwycięskim załogom sań. Dla najlepszych przygotowano pamiątkowe statuetki wykonane z lokalnych minerałów – agatów oraz różne upominki.

Imprezie towarzyszyć będzie Festyn przy Sztolniach Kowary (ul. Przedgórze 55), w ramach którego od godziny 11:00 odbędą się koncerty lokalnych zespołów muzycznych takich jak Versus, Kowarskie Wrzosy, czy Kowarska Orkiestra Rozrywkowa. Pomiędzy występami organizatorzy przewidzieli konkursy z nagrodami.

Dla widzów przygotowano darmowe busy zawożące gości na imprezę i z powrotem. Ich kursy przewidziano z ul. Jagiellończyka w Kowarach o godzinie 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, powroty zaplanowano od godz. 15:00.

Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi to pierwsza z cyklu imprez organizowanych w roku 500-lecia uzyskania praw miejskich przez Kowary.

0 comments: