Hotel Renaissance,

Hotel Renaissance nabiera kształtów

18.2.13 Anonimowy 0 Comments

Toczą się prace na budowie pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance na Lotnisku Chopina w Warszawie. W budynku trwają obecnie prace instalacyjne i wykończeniowe. Pierwsi goście będą się mogli do niego wprowadzić już jesienią.
 


W połowie listopada na hotelu zawisła wiecha oznaczająca zakończenie konstrukcji budynku w stanie surowym. Obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. Montowane są także elementy fasady i dachu. Kilka dni temu zakończony został również montaż konstrukcji zadaszenia sali balowej, która będzie jedną z największych tego typu sal w Warszawie.

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. Ostra zima nie przeszkadza nam posuwać się do przodu - informuje Karolina Szydłowska, rzeczniczka firmy ALPINE Construction Polska, która buduje hotel.

Powstający na Lotnisku Chopina obiekt będzie pierwszym hotelem marki Renaissance w Europie Środkowo-Wschodniej. Budynek ma 11 kondygnacji, w tym 3-poziomowy parking. W 225 pokojach będzie mogło zamieszkać do 400 gości. Hotel będzie dysponował także pięcioma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 650m. kw., basenem, SPA, centrum fitness oraz restauracją.

Inwestorem i właścicielem obiektu jest przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, które jest również operatorem Lotniska Chopina. Franczyzobiorcą oraz zarządzającym jest Port-Hotel Spółka z o.o., która podpisała z Global Hospitality Licensing międzynarodową umowę franczyzy marki Renaissance Hotel.

Prace budowlane mają zakończyć się w III kwartale br., a pierwszych gości przyjmie w połowie jesieni.

 

źródło lotnisko-chopina.pl

0 comments: