Amerykańska Federalna Administracja Lotnicza,

Oświadczenie PLL LOT S.A. w sprawie samolotów typu Boeing 787

17.1.13 Anonimowy 0 Comments

W związku z wydanym przez FAA (Amerykańską Federalną Administracją Lotniczą) zaleceniem dotyczącym przydatności do lotu samolotów typu Boeing 787 PLL LOT przekazują swoje stanowisko w tej sprawie.

Natychmiast po wydaniu dziś w nocy przez FAA dyrektywy dotyczącej przydatności do lotu samolotów typu Boeing 787 PLL LOT zdecydowały się uziemić oba należące do LOT- u Dreamlinery.

Dziś EASA, organ pod którego jurysdykcją są europejscy przewoźnicy, potwierdziła zalecenia FAA, którym podporządkowuje się LOT.

W związku z tym oba należące do PLL LOT Dreamlinery o rejestracjach SP-LRA oraz SP-LRB zostały wyłączone z eksploatacji do czasu przeprowadzenia dodatkowych przeglądów technicznych.

Zgodnie z oświadczeniem, FAA będzie współpracować z producentem oraz przewoźnikami, w tym PLL LOT, nad wdrożeniem planu naprawczego, aby jak najprędzej samoloty bezpiecznie wzbiły się ponownie w powietrze.

W związku z wyłączeniem Dreamlinerów z operacji lotniczych informujemy, że oprócz dzisiejszego rejsu do Pekinu pozostałe rejsy dalekodystansowe zaplanowane na najbliższe dni zostaną  wykonane zgodnie z planem, na samolotach Boeing 767.

0 comments: