Emirates,

Emirates otrzymały tymczasową zgodę na zawarcie sojuszu z Qantas

17.1.13 Anonimowy 0 Comments

W czwartek 17 stycznia Australijski Urząd do spraw Konkurencji i Konsumentów (ACCC) wydał tymczasową zgodę na zawarcie sojuszu pomiędzy liniami lotniczymi Emirates i Qantas. Do sfinalizowania partnerstwa pomiędzy przewoźnikami wymagana jest jeszcze ostateczna zgoda ze strony ACCC, która spodziewana jest w marcu.“Wstępna zgoda Urzędu pozwoli Emirates i Qantas przygotować się do oferowania klientom wspólnych usług już od pierwszego dnia partnerstwa” powiedział Prezes Emirates Tim Clark. „Sojusz Emirates i Qantas zapewni pasażerom obu linii nieograniczony dostęp do połączonych siatek lotów i pełnego wachlarza usług, włączając w to unikatowe doświadczenie, jakim są podróże Aribusem A380”.

„Wstępna zgoda wydana została dwa tygodnie po tym, jak nasz pierwszy samolot odleciał z nowej Hali A na lotnisku w Dubaju, skonstruowanej specjalnie na potrzeby Airbusów A380, nowego domu naszych flagowych maszyn. Pasażerowie Qantas podróżujący A380 z Australii będą mogli także cieszyć się dostępem do komfortu, wygody i szerokiego wyboru usług, jakie oferuje Hala A, zanim przesiądą się na loty do jednego z miejsc z naszej dynamicznie rozwijającej się siatki połączeń” dodał Clark.

Wspólne taryfy dostępne na połączonej siatce lotów dotyczące podróży rozpoczynających się po kwietniu 2013 powinny zostać udostępnione do sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni, kiedy przewoźnicy porozumieją się w sprawie polityki cenowej. Usługi te również będą wymagały wydania zgody przez odpowiednie organy, w tym przez Australijski Urząd ds. Konkurencji i Konsumentów ACCC.

0 comments: