Karlskrona,

Słupska szkoła w gronie laureatów I edycji konkursu "Wartościowa wycieczka szkolna"

11.12.12 Anonimowy 0 Comments

Już 12 grudnia 2012 roku o w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom I edycji konkursu „Wartościowa wycieczka szkolna”. Wśród wyróżnionych szkół znalazł się m.in. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 ze Słupska za promowo-rowerową wycieczkę po szwedzkiej Karlskronie zorganizowaną we współpracy z przewoźnikiem promowym Stena Line.

 

Komisję oceniająca wyróżniła rejs promem wraz ze Stena Line do szwedzkiego miasta Karlskrona na jaki wybrali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 ze Słupska. Był to rejs połączony z rowerowym zwiedzaniem najciekawszych zabytków miasta. W trakcie wycieczki młodzież miała okazję zwiedzić malownicze miasteczko portowe, stary port, obejrzeć statki wojenne i muzeum marynistyczne. Uczniowie odwiedzili również szwedzką wyspę Aspo. Wśród atrakcji znalazła się także m.in. lekcja matematyki w szwedzkiej szkole. Podczas rejsu promem Stena Spirit każdy z uczestników otrzymał certyfikat „Chrztu morskiego”, tytuł „Wilka morskiego” oraz pamiątkowy gadżet od firmy Stena Line.

Konkurs „Wartościowa Wycieczka Szkolna” został zorganizowany przez firmę ATAS pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej K. Szumilas. Był on skierowany do nauczycieli, którzy w roku szkolnym 2011/2012 zorganizowali warsztaty językowe lub wycieczkę szkolną, która poza walorami edukacyjnymi i poznawczymi, rozwijała wyobraźnię i wiedzę, podnosząc tym samym motywację uczniów do nauki. W konkursie wzięło udział ponad 1000 szkół z całej Polski.

12 grudnia 2012 w Teatrze Capitol w Warszawie, podczas uroczystej gali wręczenia nagród słupska szkoła otrzyma pamiątkowy dyplom z uznaniem za swój kreatywny pomysł szkolnej wycieczki w konkursie „Wartościowa wycieczka szkolna”. Zwycięzcy konkursu, których poznamy 12 grudnia otrzymają cenne nagrody, mi.in.: wyjazd na Maltę, wyjazdy studyjne do Londynu, przewodniki turystyczne, podręczniki oraz inne nagrody rzeczowe. Wybrane szkoły otrzymają również nagrody w postaci kursów doszkalających.

0 comments: