Brama Wyżynna,

Odkrywamy tajemnice Bramy Wyżynnej

11.12.12 Anonimowy 0 Comments

Oderwij się od przedświątecznej gorączki!  Przyjedź do centrum Gdańska, podziwiaj zimową odsłonę Bramy Wyżynnej i poczuj prawdziwą atmosferę Bożego Narodzenia.

 Już 15 grudnia po raz kolejny Brama Wyżynna odkryje swoje tajemnice tym razem ukazując bożonarodzeniowe oblicze. Tego dnia, na wszystkich którzy odwiedzą zlokalizowane w tym zabytkowym wnętrzu Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej, czekać będą liczne atrakcje - stoisko z żuławskimi produktami regionalnymi, ręcznie przygotowane ozdoby świąteczne, kuchnia regionalna oraz konkursy z nagrodami.  Dodatkowo pomiędzy 10:00
a 17:00, o każdej pełnej godzinie, przewodnicy oprowadzać będą po obiekcie przybliżając jego niezwykłą historię.

W tym szczególnym dniu organizatorzy zachęcają także  do słuchania Radia Gdańsk i audycji „Zwiedzaj, nie śpij”, która na żywo realizowana będzie właśnie z Bramy Wyżynnej.

- Udało nam się zaprosić wielu ciekawych gości, między innymi profesora Andrzeja Januszajtisa, którzy w  programie porozmawiają nie tylko o bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach kultywowanych w naszym regionie, ale także o kulinarnych specjałach serwowanych między innymi na Kaszubach, Kociewiu czy Pobrzeżu Słowińskim – zachęca Krystyna Hartenberger – Pater, dyrektor biura PROT

Magii świąt poddali się także Gdańscy Mieszczanie, którzy już zapowiedzieli swoją wizytę
w Bramie Wyżynnej.  W czasie spaceru raczyć będą mieszkańców specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność słodkościami.

To już nie pierwsza tego typu akcja realizowana przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną, w czerwcu Dzień Otwarty połączony był z Dniem Dziecka.

- Zależy nam aby obiekt ten służył nie tylko turystom ale i mieszkańcom, chcemy stworzyć tu tętniącą życiem strefę turystyczną, która stanie się jasnym punktem przestrzeni miejskiej Gdańska – komentuje dyrektor K. Hartenberger-Pater.

 

0 comments: