Czechy,

Czechy: uroki zimy z całą rodziną w Ski areál Lipno!

11.12.12 Anonimowy 0 Comments

Spędzacie urlop z rodziną? Jesteście początkującymi narciarzami? Lubicie niezwykłe atrakcje sportowe albo jazdę na łyżwach przed siebie? Jeżeli na każde pytanie odpowiedź jest pozytywna, to najlepszym wyborem jest Ski areál Lipno w sercu południowo-czeskiej Szumawy Šumavy. Znajdziecie w nim bowiem wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego, najdłuższą na świecie trasę  łyżwiarską, tor skicrossowy, snowpark, a także wellness hotel, w którym można wspaniale wypocząć po całodziennym ruchu na świeżym powietrzu. Czego więcej można sobie życzyć?Ski areál znajduje się tuż obok zbiornika wodnego Lipno, największego w Republice Czeskiej. Jest tu dziewięć bezpiecznych i dobrze zaśnieżanych tras zjazdowych, o łącznej długości ponad ośmiu kilometrów. Na szczyt można dostać się wygodnie jedną z trzech czterokrzesełkowych kolejek linowych.

Trochę adrenaliny i masa rozrywki


Ski areál Lipno ma jeszcze więcej do zaoferowania! Hasłem tego centrum jest perfekcyjny rodzinny urlop i dlatego dla dzieci przygotowano tu dwa dydaktyczne place zabaw z ruchomymi dywanami, karuzelą narciarską i bajkowym slalomem. Nauczyć się jazdy na nartach można w szkółce narciarskiej. Dla miłośników snowboardu urządzono snowpark, w którym można wypróbować swoje umiejętności na dwóch skoczniach i przeszkodach, wśród których jest  box, dance floor czy poręcz. Ale można spróbować też czegoś innego. Wystarczy lekko zboczyć z trasy zjazdowej i od razu trafia się na niezbyt trudny tor skicrossowy, który jest tak zaplanowany, że gwarantuje wspaniałą zabawę.  Można w nim przemknąć po przeszkodach wymodelowanych ze śniegu albo w ulepionych zakrętach. Po prostu – tutaj nie można się nudzić!

Na łyżwach po najdłuższym torze łyżwiarskim na świecie!


Jest tu też coś dla amatorów jazdy na nartach biegowych. Wystarczy przypiąć narty i ruszyć na czterdziestokilometrową świetnie utrzymaną trasę, na której zachwycicie się urokami zakątków szumawskiej przyrody. Lubicie jeździć na łyżwach? To chyba lepszego miejsca nie znajdziecie! Kiedy woda na zbiorniku Lipno zamarza i osiąga bezpieczną grubość, można zamienić narty na łyżwy i ruszyć na przygotowaną trasę o długości jedenastu kilometrów, najdłuższą na świecie. Wypożyczalnia łyżew jest także na miejscu. A jak najlepiej odpocząć po dniu sportów zimowych? Można się rozgrzać na przykład w saunie w  hotelu Frymburk. Warto zamówić sobie masaż czekoladowy, egzotyczne okłady czy inne zabiegi upiększające, na które po prostu zasługuje się na urlopie.

A dokąd jeszcze można się wybrać?


Spędzając urlop na Szumawie turystycznym grzechem byłoby zaniechanie odwiedzin w  Czeskim Krumlowie Český Krumlov, jednym z najpiękniejszych miast w Europie, wpisanym na listę UNESCO, które leży tylko kilka kilometrów od Lipna. Kubki smakowe z pewnością zadowoli wizyta w Czeskich Budziejowicach   Českých Budějovicích, i skosztowanie oryginalnego piwa Budvar. A duch średniowiecza otoczy was w pomieszczeniach pięknego  klasztoru Cystersów w  Zlaté Koruně.

źródło czechtourism.com

[mappress mapid="122"]

0 comments: