Adventure World Warsaw,

Wystartowały prace na terenie Adventure World Warsaw

16.10.12 Anonimowy 0 Comments

Za trzy lata powstanie w Polsce największy rozrywkowy kompleks w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj rozpoczęły się pierwsze prace na terenie przyszłego Adventure World.15 października 2012 roku spółka Las Palm oraz Generalny Wykonawca inwestycji Adventure World Warsaw Parks&Resort, firma Imtech Polska, podpisali oficjalny Protokół Przekazania Placu Budowy. Dzięki temu we wtorek 16 października na terenie inwestycji będą mogły rozpocząć się pierwsze prace obejmujące m.in. utwardzanie tymczasowych dróg dojazdowych i rozbiórkę istniejących budynków. Na gruntach przeznaczonych pod park prowadzone są już prace archeologiczne.

Inwestycja Adventure World Warsaw wchodzi w fazę budowy – na plac wjechały już pierwsze koparki. Ich obecność wiąże się z pracami archeologów, którzy jeszcze przez kilka tygodni będą badać teren przeznaczony pod park. Tymczasem już 16 października firma Imtech będzie mogła z pomocą podwykonawców rozpocząć prace przygotowujące teren do dalszych etapów konstrukcji parku. Wykonanie tymczasowych utwardzeń dróg dojazdowych, m.in. na potrzeby transportu kontenerów i innych elementów zaplecza technicznego potrwa około 6 do 8 tygodni. W tym czasie rozbiórce poddane zostaną także niektóre z budynków istniejących na terenie inwestycji.

Spółka Las Palm dostarczyła już do Starostwa Powiatowego wnioski o wydanie pozwolenia na budowę Hoteli Grand i Aqua oraz Parku Wodnego, a także budynków serwisowych. Dokumenty były składane sukcesywnie od ostatniego tygodnia września 2012 roku. Wnioski dotyczące Parku Tematycznego oraz Strefy Rozrywki są już gotowe do złożenia, jednak dokładny termin ich przekazania zostanie uzgodniony ze Starostwem ze względu na bardzo dużą ilość pracy związaną z już złożonymi przez Las Palm dokumentami.

- Prawdopodobnie jako pierwszy rozpatrzony zostanie wniosek o wydanie zgody na wykonanie przebudowy melioracji i drenażu rolniczego. Prace te są niezbędne do uregulowania stosunków wodnych na terenie inwestycji przed rozpoczęciem jakichkolwiek robót budowlanych  - tłumaczy Jacek Andrzejewski, Członek Zarządu Imtech Polska, Generalnego Wykonawcy AWW. – Jeśli w najbliższych tygodniach Starostwo Powiatowe pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek i pozwolą na to warunki atmosferyczne, przebudowę melioracji rozpoczniemy jeszcze w tym roku – dodaje.

Obserwując prace trwające na placu budowy Adventure World Warsaw widzę, jak nasze marzenia zmieniają się w rzeczywistość  – mówi Peter Jan Mulder, prezes Zarządu Las Palm sp. z o.o.  –  Jestem bardzo zadowolony z etapu, na jakim się teraz znajdujemy i pragnę podziękować naszym partnerom oraz władzom Grodziska Mazowieckiego za to, że byli z nami przez cały czas – dodaje.

Na 17 października 2012 roku zaplanowano uroczystość tradycyjnego poświęcenia terenu budowy parku Adventure World Warsaw przez proboszcza miejscowej parafii. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele Las Palm i władz Grodziska Mazowieckiego, a także reprezentanci generalnego wykonawcy oraz media.

Adventure World Warsaw Parks & Resort, pierwszy w Polsce i największy w Europie Środkowo-Wschodniej park rozrywki, powstanie pod Grodziskiem Mazowieckim na terenie wsi Kłudno Stare, Tłuste oraz Chlebnia. Kompleks Adventure World Warsaw zaoferuje gościom jedyne w swoim rodzaju przeżycia i rozrywkę na najwyższym światowym poziomie, łącząc w sobie ponad 50 różnych atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz emocjonującą strefę rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami. Na terenie kompleksu znajdą się także dwa imponujące hotele tematyczne z ponad 800 pokojami, wspaniałymi restauracjami i powierzchniami konferencyjnymi. Tętniący życiem Adventure World Warsaw ma szansę stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc  zarówno w sąsiedztwie stolicy, jak i w całej Polsce. Otwarcie parku zaplanowano na 2015 rok.

[mappress mapid="91"]

0 komentarze: