alpinizm,

Międzynarodowy Szczyt Górski 2012 w Południowym Tyrolu

16.10.12 Anonimowy 0 Comments

Otoczony przez malownicze Dolomity Południowy Tyrol( Südtirol), a zwłaszcza miasto Bressanone (Brixen) od 20 do 27 października 2012 po raz kolejny stanie się miejscem spotkań międzynarodowej sławy wspinaczy, alpinistów oraz miłośników gór. Międzynarodowy Szczyt Górski (IMS), którego przewodnim tematem są góry i alpinizm w wielu odsłonach, co roku przyciąga do Południowego Tyrolu wiernych miłośników wspinaczki.


International Mountain Summit to jedna z największych imprez świata górskiego. Co roku podczas dyskusji są poruszane i analizowane mniej lub bardziej kontrowersyjne, lecz istotne, tematy. Wymiana opinii, doświadczeń i pomysłów pomiędzy entuzjastami wspinaczki i profesjonalnymi alpinistami jest inspiracją dla wszystkich związanych z tą dziedziną sportu.
Tym razem podczas imprezy będzie można spotkać światowej sławy wspinaczy i alpinistów takich jak: Gerlinde Kaltenbrunner (A), Ralf Dujmovits (DE), Josune Breziartu (ESP), Rikar Otegui (ESP), Herve and Marco Barmasse (IT), Toni Lam-precht (DE), Steve Swenson (USA), Franz Lang, Florian and Martin Riegler (IT), Nicolas and Olivier Favresse (BE), Tamara Lunger, Armin Holzer, Paul Guschel-bauer, Eneko and Iker Pou (ESP), Asier Izagirre (ESP), Edurne Pasaban (ESP) i Reinhold Messner (IT). Zawsze gotowi do poszukiwania ekstremalnych wrażeń, wspinacze podzielą się z publicznością swoimi ekscytującymi doświadczeniami podczas specjalnie zorganizowanych wykładów.

Skrót z zeszłorocznej edycji, będącej jednocześnie zapowiedzią tegorocznego wydarzenia, można obejrzeć na kanale You Tube: IMS Trailer 2012.
Jak co roku program tegorocznego szczytu poza serią wystąpień, wykładów i dyskusji, obfituje w wiele atrakcji m.in.:
• IMS Walk, czyli wspólna wyprawa w towarzystwie największych sław wspinaczki. Będzie to doskonała okazja do rozmowy ze znanymi himalaistami i alpinistami z całego świata oraz do poznania pięknych tras pośród Dolomitów, wpisanych w czerwcu 2009r. na Listę Światowego Dziedzic-twa Naturalnego UNESCO. Na You Tube można obejrzeć wyprawy z ostatnich lat np. wyprawę z Reinholdem Messnerem.
• IMS Film, festiwal, podczas którego prezentowane będą wybrane filmy zaliczane do klasyki kina oraz reportaże o tematyce górskiej, które pozwolą z bliska przyjrzeć się oraz doświadczyć fascynacji krajobrazem górskim.
• ASV Boulder days, podczas których zawodowcy i amatorzy będą mogli zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową, uczestnicząc w zawodach, programach instruktażowych i rodzinnych eventach. Jest to część Szczytu, kiedy chętni mogą sprawdzić swoje umiejętności
• IMS Photo Contest 2012, konkurs fotograficzny zorganizowany przez IMS. 20 października zostaną nagrodzone zostaną najlepsze z nadesłanych prac, zaś do 27 października wszystkie prace są wystawione w Bressanone.
Motto Międzynarodowego Szczytu Górskiego to słowo „blisko” w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim, czyli “near.nahe.vicino”, które nawiązuje do bliskości człowieka z przyrodą.

[mappress mapid="90"]

0 comments: