Airbus A380,

25 Airbus A380 w barwach Emirates

3.10.12 Anonimowy 0 Comments

Dwa nowe Airbusy A380 (24 i 25 wśród posiadanych przez tę linię lotniczą) oraz Boeinga 777-300, który jest 78 maszyną tego typu w posiadaniu Emirates trafiły 1 października do floty linii.Nowe maszyny niezwłocznie rozpoczną rejsy na jednym ze 126 kierunków w 74 krajach, wspierając rozwój siatki połączeń i ilość przewozów. Operacja dostarczenia tak wielkich samolotów jednego dnia wymagała niezwykłego zaangażowania pracowników Emirates, zarówno personelu technicznego, pokładowego jak i pracowników obsługi naziemnej.Szerokokadłubowy Airbus A380 to flagowa maszyna Emirates kierowana do obsługi tras o dużym natężeniu ruchu pasażerskiego, podobnie jak Boeing 777. 25 jubileuszowy Airbus A380 został przekazany Emirates w Hamburgu podczas specjalnej ceremonii. Emirates jako pierwsza linia lotnicza na świecie złożyły zamówienie na Airbusa A380 umożliwiając w ten sposób rozpoczęcie produkcji tych samolotów, które okazały się być nie tylko pojemne, ale i ekonomiczne w eksploatacji oraz przyjazne środowisku. Airbusy A380 w barwach Emirates to jedyne liniowe samoloty pasażerskie wyposażone w kabiny prysznicowe.

Flota Emirates składa się obecnie ze 186 maszyn, w tym największej ilości Airbusów A380 jakie posiada jedna linia lotnicza. Airbusy A380 obsługują połączenia do Amsterdamu, Auckland, Bangkoku, Pekinu, Hong Kongu, Jeddah, Kuala Lumpur, Londynu (Heathrow), Manchesteru, Monachium, Nowego Jorku (JFK), Paryża, Rzymu, Seulu, Szanghaju, Sydney, Tokio i Toronto. Od 2 października do listy dołączyło Melbourne, zaś Singapur i Moskwa dołączą w grudniu 2012. Na początku 2013 Airbusy A380 będą obsługiwane w specjalnie wybudowanym dla Emirates w Dubaju terminalu Concourse A.

Od 6 lutego 2013 Emirates uruchamia codzienne rejsy z Dubaju do Warszawy, rejsy będą obsługiwane samolotem Airbus A330-200 w trzyklasowej konfiguracji. Będzie to największy samolot lądujący regularnie w Warszawie, zaś Emirates będzie pierwszą linią oferującą przeloty z Polski w klasie pierwszej (First). Rejsy umożliwiać będą dogodne tranzyty w Dubaju do/z ponad 100 portów obsługiwanych przez Emirates.
W zasadniczy sposób poprawi to możliwości podróżowania z Polski do wielu ważnych portów w Azji, Australii/Nowej Zelandii, rejonie Oceanu Indyjskiego, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

0 comments: