Bike Maraton,

Zbliża się Bike Maraton w Świeradowie - Zdroju

3.10.12 Anonimowy 0 Comments

Finał Bike Maratonu  odbędzie się już 6 października br. w Świeradowie – Zdrój. To cykliczna impreza sportowa dla rowerzystów cross’owych, której tegorocznymi organizatorami są spółka hotelarsko – turystyczna INTERFERIE oraz spółka Grabek Promotion, będąca jednocześnie pomysłodawcą tego wydarzenia. Główną nagrodą w całym cyklu maratonów jest rower Scott Scale 899 o wartości 35 tys. zł, a pula wszystkich nagród w Klasyfikacji Generalnej, to ponad 250 tys. zł!

Bike Maraton organizowany jest od 2001 roku. Do tej pory odbyło się ponad 100 imprez pod nazwą Bike Maraton, a pierwsza z nich miała miejsce w Piechowicach – Górzyńcu. Tegoroczna, 12. Edycja Bike Maratonu w Świeradowie – Zdroju, jest finałem serii 2012. Te wyścigi, to ogólnopolski cykl maratonów na rowerach górskich. Jest to największa tego typu impreza w Polsce, gromadząca na starcie ponad tysiąc uczestników, a rekord frekwencji został pobity we Wrocławiu, gdzie na stracie stanęło 1.850 osób.

Uczestnicy Bike Maratonu, to przede wszystkim pasjonaci sportu w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania sportowego. Ale w poprzednich edycjach maratonów na starcie stawali nie tylko amatorzy sportowi, ale również niejednokrotnie zawodowi sportowcy, tacy jak Maja Włoszczowska polska zawodniczka kolarstwa górskiego, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu oraz inni polscy olimpijczycy w kolarstwie górskim.
Podczas każdej imprezy Bike Maratonu nagradzanych jest ponad 100 osób w 35 kategoriach
wiekowych.

- Bike Maraton to bardzo ważne wydarzenie sportowe, zarówno dla osób uprawiających kolarstwo, jak i pasjonatów, amatorów sportowych. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że finał tego eventu odbędzie się w miejscowości Uzdrowiska Świeradów - Czerniawa, należącego do KGHM TFI, a na miejsce dekoracji zwycięzców został wybrany nasz Hotel INTERFERIE. Świeradów – Zdrój, ze względu na swoje położenie u podnóża Gór Izerskich, jest bardzo atrakcyjny pod względem uprawiania sportów rowerowych. A istniejące trasy dostosowane są do potrzeb i wymagań turystyki sportowej. Dlatego wierzę, że to wydarzenie rozpropaguje region i nasze hotele, i w przyszłości będziemy mogli gościć i współorganizować inne wydarzenia o charakterze sportowym - mówi Arkadiusz Miszuk, Prezes Zarządu INTERFERIE S.A.

- To już ostatnia edycja Bike Maratonu w 2012 roku. W Świeradowie - Zdroju gościmy od 11 lat, co jest potwierdzeniem, że jest to miejsce idealne do rowerowego wypoczynku, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z siecią hoteli INTERFERIE i miło nam jest zaprosić wszystkich uczestników tego wydarzenia na Galę Finałową po wyścigu Bike Maratonu w Hotelu INTERFERIE Świeradów – Zdrój – dodaje Maciej Grabek, pomysłodawca i organizator Bike Maratonu.

Poza wyścigiem, rozgrywanym w Górach Izerskich, którego start i meta ulokowane będą przy Domu Zdrojowym Uzdrowiska Świeradów - Czerniawa, w programie zaplanowane zostały eventy wieczorne w ramach Gali Finałowej w Hotelu INTERFERIE.

0 comments: