dolina,

Zabytkowym pociągiem przez portugalską dolinę Douro

31.8.12 Anonimowy 0 Comments

Piękne krajobrazy doliny Douro, winnego regionu, gdzie produkowane jest słynne porto,  można podziwiać z zabytkowego pociągu parowego. Zabytkowy pociąg z lokomotywą parową z 1925 roku oraz pięcioma drewnianymi wagonami zabiera pasażerów w nostalgiczną podróż w przeszłość.

To wyjątkowa w Europie okazja, by przeżyć to, czego doświadczali nasi dziadkowie, a przede wszystkim zobaczyć urzekające winnicami krajobrazy doliny Douro. Tej samej, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości organizacji UNESCO. To właśnie w wyjątkowym mikroklimacie doliny Douro dojrzewają winogrona, które wykorzystywane są do produkcji wina porto – flagowego produktu Portugalii. Pociąg wyrusza z miejscowości Peso da Régua (ok. 70 km na wschód od Porto), a następnie jedzie wzdłuż rzeki Douro, z postojem w Pinhão, do Tua. Wraca tą samą trasą. Podróż umila zespół grający tradycyjną, regionalną muzykę. Serwowane są też lokalne przysmaki oraz wino porto z winnicy Quinta Nova De Nossa Senhora Do Carmo.

 

Pociąg kursuje w każdą sobotę od 30 czerwca do 13 października (w godz. 14:48 do 16:05, powrót o 17:06 na 18:22)w pierwsze cztery niedziele września (w godz. 09:45 do 11:02, powrót o 11:58 na 13:14).

Koszt podróży

45 euro dla dorosłych oraz 25 euro dla dzieci (od 5 do 12 lat).

Możliwy jest też zakup pakietu Norte (50 euro dla dorosłych), który umożliwia także podróż z Porto do Peso da Régua i z powrotem.

[mappress mapid="39"]

0 komentarze: