Alpy,

Szwajcaria: Wędrówka Pięciu Jezior

8.8.12 Anonimowy 0 Comments

Od jednego jeziora górskiego do następnego – jeden z najpiękniejszych szlaków panoramicznych w Szwajcarii.Region wypoczynkowy Heidiland najlepiej odkrywać można podczas pieszych wędrówek. Na przykład warto wyruszyć na jedną z najpiękniejszych, panoramicznych tras górskich w Szwajcarii, szlakiem Pięciu Jezior.

Wysoko ponad granicą lasów ciągnie się górska ścieżka prowadząca przez stale zmieniające się alpejskie krajobrazy. Obok pięciu jezior, od wysokoalpejskiego jeziora lodowcowego po malutkie jeziorko górskie, obok owianych legendami kamiennych ludków, przez gołoborza i alpejskie łąki. Po drodze możesz zaobserwować także koziorożce, orły, kozice i świstaki.

Miejscem początkowym jest dolna stacja 8-osobowej kolejki gondolowej Pizol w Wangs. Stąd dojechać można kolejką gondolową i wyciągiem kanapowym do schroniska Pizol na wysokości 2227 m n.p.m., które jest miejscem startowym wędrówki. Należy przeznaczyć na nią około pięciu godzin, a do pokonania jest różnica wysokości od +750 i – 1100 m.

źródło Switzerland Tourism

[mappress mapid="14"]

0 komentarze: