akopane,

Na rower ze smartfonem w Zakopanem

8.8.12 Anonimowy 0 Comments

W Zakopanem działa oryginalna sieć wypożyczalni rowerów górskich Bike Point. Cztery punkty, zlokalizowane w strategicznych miejscach miasta, pozwalają na zupełnie nowe poznanie stolicy Podhala i okolic – oprócz wypożyczenia rowerów, dowiemy się także na jakie trasy warto się wybrać i pobierzemy darmową aplikację z trasami rowerowymi na swój smartfon.Każdy Bike Point wyposażony jest w mapę z dziesięcioma propozycjami tras rowerowych. Można tu pobrać bezpłatną aplikację na telefon obsługujący systemy Android, iOs i Java, która poprowadzi rowerzystów przez najciekawsze miejsca regionu, a także udzieli dodatkowych informacji w formie lokalizacji GPS oraz opisów i zdjęć odwiedzanych atrakcji turystycznych regionu. Aplikację mobilną Traseo.pl z trasami rowerowymi można pobrać dzięki kodom QR umieszczonym na tablicach w każdym punkcie wypożyczalni.- Bike Point to pierwsza sieć wypożyczalni rowerów w Zakopanem. Wypożyczasz rower w jednym z punków, a oddajesz w dowolnym z trzech pozostałych! Nasza idea to nie tylko wypożyczenie roweru, to również możliwość poznania Zakopanego i całego regionu Podtatrza na rowerze. Dlatego też dla klientów przygotowaliśmy propozycje 10 tras rowerowych z mapkami, a dla posiadaczy telefonu typu smartfon darmową aplikację z trasami do pobrania – zgodnie mówią Kuba Gąsior i Marcin Kozioł, pomysłodawcy nietypowych wypożyczalni związanych z trasami pobieranymi na telefon.

Bike pointy w Zakopanem:

- BikePoint „Pod Kozińcem”

Punkt znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Broniewskiego z ul. Droga na Antałówkę nieopodal Willi Witkiewiczówka.

- BikePoint „Za 7 Górą”

Punkt znajduje w Kawiarni Za 7 Górą przy ul. Piłsudskiego 4, 50 metrów powyżej Oczka wodnego na Krupówkach.

- BikePoint „Pod Skocznią”
Punkt znajduje się przy wodnej zjeżdżalni pontonowej przy ul. Br. Czecha u podnóży Skoczni narciarskiej Wielka Krokiew.

- BikePoint „Hotel Skalny”
Punkt znajduje się w Hotelu "Skalny" przy ul. Pardałówka 3. Informacji udziela Recepcja.Link do Bike Point: http://www.zakopane-free.pl/meet/wypozyczalnia-rowerow

Linki do tras: http://www.traseo.pl/profil/BikePoint

Trasy dostępne w punktach BikePoint za pomocą aplikacji mobilnej Traseo.pl:

- Droga pod Reglami i Kościelisko (kod trasy: 10253)

Trasę proponujemy dla osób chcących spróbować kolarstwa górskiego. Trasa biegnie szlakiem rowerowym pod Reglami. Z Krupówek biegnie w kierunku skoczni, odbija w prawo i dalej prowadzi malowniczymi terenami z dwoma bacówkami, gdzie można skosztować oscypka, bundzu czy zyntycy. Trasa biegnie dawną Żelazną Drogą i przy wylocie Doliny Kościeliskiej odbija w kierunku Kościeliska. Skąd zjeżdża do Zakopanego.

- Do Doliny Chochołowskiej (kod trasy: 10257)

Jedna z najbardziej popularnych tras rowerowych. Prowadzi z Zakopanego przez Kiry, Dolinę Chochołowską, aż do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Wracamy tą samą drogą, po wcześniejszym skosztowaniu oscypka w jednej z licznych bacówek mijanych po drodze.

- MTB dla Wytrwałych (kod trasy: 10264)

Trasa skierowana do miłośników MTB. Trasa biegnie przez Gubałówkę, gdzie odbija w szlak czarny w kierunku Płazówki i Kojsówki. Trasa poprowadzona terenem, dociera do Witowa, mijając po drodze urokliwą kaplicę Św. Anny na Płazówce. W Witowie skręca w lewo i kieruje rowerzystę do wylotu Doliny Chochołowskiej. Przerwa w schronisku na Polanie Chochołowskiej i do Zakopanego wracamy Drogą pod Reglami mijając po drodze bacówki i kilka ciekawych punktów widokowych. W Zakopanem biegnie obok skoczni i wraca do Krupówek.

- Trasa Panoramiczna (kod trasy: 10265)

Trasa wymagająca ze względu na podjazd do Bukowiny i Gliczarowa, ale wysiłek wynagrodzony jest widokami na panoramę Tatr. Jednak po tym jak jest podjazd, zawsze jest nagroda w postaci zjazdu. Trasa zjeżdża drogą, którą kolarze pokonują pod górkę, jednak my wybraliśmy wersję bardziej przyjazną. Trasa wraca do Zakopanego.

- Pogórzem Gubałowskim (kod trasy: 10266)

Trasa zawiera wyjazd wyciągiem na szczyt Gubałówki, skąd dalej prowadzi w kierunku Butorowego Wierchu i prowadzi asfaltem w kierunku Nowego Bystrego, gdzie przez Suche podjazdem dociera do Zębu – najwyżej położonej wsi w Polsce – i dalej czeka nas długi zjazd aż do Poronina. Trasa wraca do Zakopanego.

- Premia Górska (kod trasy: 10267)

Trasa stworzona dla rowerzystów z dobrą kondycją fizyczną. Trasa z Zakopanego biegnie do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie biegnie dalej w kierunku Gronia i odbija w kierunku Białki Tatrzańskiej, skąd prowadzi podjazdem do Bukowiny. Na rondzie podąża za drogą w kierunku Cyrhli i wraca do Zakopanego.

- Rowerem po Studencką Czekoladę (kod trasy: 10268)

Podążając tą trasą będziesz podziwiał Tatry Wysokie, a odpoczywając przy jednym ze słowackich sklepów kupisz tak znaną i lubianą Studencką Czekoladę. Zaczyna się w Zakopanem, biegnie dalej do Łysej Polany, następnie mijając Tatranską Javorinę w Podspadach odbija w kierunku Jurgowa, i odbija do Brzegów, gdzie po ostrym podjeździe dociera do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie czeka premia w postaci zjazdu aż do Poronina. Trasa wraca do Zakopanego.

- Rowerowa Środa w Zakopanem (kod trasy: 10269)

Trasa biegnie z Krupówek przez Równie Krupowe, dalej w kierunku Harendy. Wyjazd wyciągiem (koszt 7 pln), przejazd Pasmem Gubałówki przez Furmanową, część trasy biegnie Szlakiem Papieskim, który poprowadzony jest przez Gubałówkę i dalej Salamandrą do Kościeliska. Dalej trasa biegnie w stronę do Krzeptówek i przez ul. Kościeliską wraca do centrum Zakopanego.

- Śladami Tour de Pologne 2011 (kod trasy: 10270)

Każdy miłośnik roweru chciałby pokonać chociaż jeden etap Tour de Pologne. Ta trasa daje taką możliwość. Z Zakopanego prowadzi w kierunku Łysej Polany, gdzie odbija w drogę do Murzasichla, i dalej biegnie przez Poronin i w Zakopanem odbija w Drogę do Olczy, gdzie po ciężkim podjeździe udajemy się w kierunku centrum. Trasa kończy się na finishu TdP z 2011 roku czyli pod skocznią.

- Poznajemy Zakopane (kod trasy: 10271)

Trasa obowiązkowa dla każdego turysty. Stworzona, aby można było poznać Zakopane na dwóch kółkach. Startuje przy Krupówkach, biegnie obok Wielkiej Krokwi, dalej w stronę Jaszczurówki i odbija w kierunku Piszczor i Sanktuarium na Olczy. Trasa wraca w kierunku Antałówki z punktem widokowym, dalej Willa Witkiewiczówka, Pod Jedlami. Następnie wraca w kierunku centrum i przez Małe Żywczańskie docieramy do ul. Kościeliskiej, mijając po drodze Atmę, Stary Kościółek z Pęksowym Brzyzkiem i dalej Kolibę. Ostatni punkt trasy to Sanktuarium na Krzeptówkach i wracamy na Krupówki.

[mappress mapid="13"]

0 komentarze: