Coloseo,

Niemiecki Europa Park, poważna konkurencja dla Disneylandu

5.8.12 Anonimowy 0 Comments 
Wyjątkowa mieszanka adrenaliny, przygody i doświadczeń! To wszystko czeka na dużych i małych odwiedzających niemiecki Europa-Park. Dla niektórych to miejsce jest bardziej fascynujące niż osławiony Disneyland pod Paryżem.

13 europejskich stref tematycznych z typową architekturą, roślinnością i kuchnią czeka na zwiedzających na powierzchni ponad 85 hektarów. Do tego każdego dnia ponad 100 pokazów i przedstawień.  Wśród atrakcji jest też ponad 11 kolejek górskich, które dbają o ogromną ilość zabawy, napięcia i niezapomnianych chwil.

http://www.youtube.com/watch?v=AfowSZIMc4o&hd=1

http://www.youtube.com/watch?v=wa3TD5WdvbA&hd=1

Przez kontynentySpacer po parku, to tak naprawdę swobodne przemieszczanie się po krajach, czyli strefach tematycznych. Podczas gdy najmłodsi być może po raz pierwszy raz w życiu odkrywają diabelską kolejkę YoungSTAR Coaster „Pegasus“, tuż obok w Grecji na gości czeka zawrotna jazda między niebem a morzem kolejką wodną „Poseidon“. W Rosji na odważnych pasażerów czeka podróż do gwiazd „Euro-Mirem“, Francja dzięki „Silver Star“ o prędkości do 130 km/h zapewni niezły skok adrenaliny.Świat zazdrości

W Europa-Park pojawił się też coś, czego zazdrości cały rozrywkowy świat. To WODAN, najnowocześniejsza drewniana kolejka górska świata, która wystartowała wraz z rozpoczęciem sezonu 2012.  Nowa top atrakcja w największym w Niemczech parku rozrywki, łączy kunszt budownictwa z dreszczykiem emocji.  „WODAN Timburcoaster“ składa się z 21.000 sosnowych belek, jego długość wynosi 1.050 m, a wysokość 40 m. Kolejka osiąga prędkość powyżej 100 km/h i łączy się szynami z dwoma innymi atrakcjami.

Europa-Park - najlepszym parkiem rozrywki


Europa-Park w Rust w okolicach Fryburga jest nie tylko największym parkiem rozrywki w Niemczech, ale również najczęściej odwiedzanym tego typu miejscem. O jego popularności świadczyć może fajk, iż po raz kolejny Europa-Park zajął pierwsze miejsce w pięciu kategoriach w rankingach Parkscout Awards 2011/2012 oraz otrzymał tytuł "Najlepszego Parku Rozrywki". Tytuł ten jest wynikiem ankiety w której głosy oddało ponad 40 000 czytelników i w branży turystycznej jest uznawany za istotne odznaczenie.


Bajkowe hoteleNa zakończenie bogatego w przeżycia dnia zwiedzający mogą odpocząć w jednym z kilku należących do parku oryginalnych hoteli. W "Castillo Alcazar" przeniesiemy się w średniowiecze. Można poczuć się tu jak rycerz lub dama. Natomiast 4-gwiazdkowy hotel "El Andaluz" oferuje wspaniałe noce w hiszpańskiej atmosferze. Tuż obok jest 4-gwiazdkowego hotel "Santa Isabel". To klasy superior, który w całości zbudowany jest jak portugalski klasztor. Naprawdę można tu zapomnieć o codzienności. I nie chodzi wcale o klasztorne życie. Można wypocząć tu pływając w basenie lub odprężyć się w pełnym przepychu centrum odnowy biologicznej z sauną panoramiczną i łaźnią parową na 5 piętrze.

Kto lubi włoskie klimaty, powinien zamieszkać w "Colosseo".  4-gwiazdkowy hotel to Italia w pigułce. Jest tu nawet fragment łuku Koloseum.  Kawiarnie i Gelateria zapraszają na smakołyki, a  rzymskie łaźnie i sauny na relaks.

Jedyna taka restauracja

Na terenie parku znajdziemy wiele restauracji, wśród nich Restauracja Food Loop. Każdy miłośnik rollecoaster musi zjeść posiłek w tym miejscu. To pierwsza na świecie restauracja typu Loopingrestaurant. Dnia wybiera się samodzielnie, poprzez naciśnięcie odpowiedniego guzika na ekranie monitora, który każdy ma przed sobą przy stoliku. Potem wystarczy tylko czekać i... patrzeć w sufit. Z samej góry, zamówione wcześniej dania zjeżdżają po szynach. Główne dania i desery kręcą się na szynach, niczym na górskiej kolejce. Wrażenia niezapomniane!

http://www.youtube.com/watch?v=BFFYQAgEsPg&hd=1

Europa-Park położony jest w w regionie winiarskim Badenia pomiędzy Freiburgiem i Offenburgiem.
fot. pojechanewakacje.pl

[mappress mapid="2"]

0 comments: