Boddenlandschaft,

Cuda nad Morzem Bałtyckim

5.8.12 Anonimowy 0 Comments

Park Narodowy Vorpommersche Boddenlandschaft to największy obszar ochrony przyrody nad Morzem Bałtyckim. Od półwyspu Darß-Zingst aż do zachodniego wybrzeża Rugii rozciąga się krajobraz złożony ze stromych brzegów, wydm, mierzei i jezior, idealny cel podróży zarówno dla urlopowicza wylegującego się na plaży, jak i dla miłośnika lasu.


W północnych Niemczech, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, Park Narodowy Vorpommersche Boddenlandschaft prezentuje się jako wyjątkowy obszar kraju, w którym dominują strome brzegi, wydmy, mierzeje i jeziora. Swoją nazwę zawdzięcza obszarowi zwanemu "Bodden”– tworzą go oddzielone przez Bałtyk płaskie zatoki, gdzie miesza się woda słodka i słona, i które można zobaczyć w czasie wycieczki łódką.

Na wycieczkach zorganizowanych lub wędrówkach indywidualnych można bardzo dobrze poznać tutejsze wybrzeże i lasy parku narodowego. Podczas wyprawy, oprócz lasu Osterwald znajdującego na półwyspie Zingst można poznać także las Darßer Wald największy, spójny kompleks leśny parku narodowego. Idąc ścieżkami prowadzącymi przez Osterwald dotrzeć można do wspaniałych punktów widokowych takich jak Pramort i Hohe Düne, które prowadzą między innymi przez solne łąki.Różnorodność i mnogość fauny i flory na tej naturalnej przestrzeni jest zadziwiająca. Tu z bliska obserwować można rzadkie gatunki dzikich zwierząt takich jak jelenie szlachetne i dziki. Międzynarodowe znaczenie Park Narodowy Vorpommersche Boddenlandschaft zyskał jako największe w Europie miejsce, w którym zimują żurawie. Co roku, jesienią obserwować można przylot około 30 000 żurawi, co stanowi niezapomniane przeżycie dla każdego wczasowicza. Do kolejnych atrakcji regionu należą m.in. Kolonia Artystów w Ahrenshoop, latarnia i Muzeum Przyrody w Darß, Muzeum Parku Narodowego na Hiddensee – największej wyspie parku narodowego, na której zabroniony jest ruch samochodowy – i muzeum ze skarbcem w Stralsund. Warto zobaczyć też wydmowe wrzosowiska i rosnące na wyżynach trzmeliny zwane „płonącym krzewem".źródło: germany.travel

0 komentarze: