Miasta

W Krakowie ruszył Treespot.pl – mobilny system informacji miejskiej

7.11.11 Anonimowy 0 Comments

, repertuar kin i teatrów, bazę miejsc noclegowych, kawiarni, barów i restauracji, propozycje tras zwiedzania miasta i wiele innych informacji aktualizowanych na bieżąco w języku polskim i angielskim.


Z systemu można korzystać bezpłatnie przez stronę http://krakow.treespot.pl dostępną także w wersji light lub pobrać jako aplikację na iPhone'a, iPad'a, Android'a i smarfony obsługujące Java. Zastosowanie w aplikacji i na stronie mobilnej lokalizacji GPS pozwala też na wyszukiwanie obiektów i imprez znajdujących najbliżej użytkownika.


- Często będąc w centrum miasta chciałbym wiedzieć co ciekawego dzieje się w pobliżu mnie, czy np. w promieniu 500 metrów w ciągu najbliższych 30 minut są jakieś koncerty, czy grane są jakieś ciekawe filmy, czy są jakieś interesujące muzea, wystawy i czy są w tym momencie czynne. Treespot.pl to nowoczesna odpowiedź na te pytania. Każdy mieszkaniec Krakowa znajdzie tutaj dla siebie inspirację do ciekawego spędzania czasu i korzystania ze skarbnicy wydarzeń, którą kryje w sobie miasto - mówi Mateusz Zaręba, pomysłodawca projektu z firmy FilmFruit sp. z o.o. - Treespot.pl jest skierowany także do turystów, którzy dzięki niemu mogą równie łatwo poruszać się po uliczkach, zabytkach i zakątkach miasta bez przestarzałych papierowych map i przewodników. Znalezienie ciekawego muzeum w pobliżu zajmuje w naszym systemie 5 sekund, a w tradycyjnych przewodnikach kilkadziesiąt - dodaje.

Integralną częścią systemu jest sieć darmowych hotspotów udostępniających informacje przez WI-FI w najciekawszych punktach miasta. Hotspoty działają już m.in. na Małym Rynku przy Krakowskiej Szkole Języków Obcych, na Placu Szczepańskim przy Antique Apartments, w Krakowskiej Akademii, Alchemii, Żaczku i Ambasadzie Śledzia. Dodatkowo w wielu miejscach miasta znajdziemy kody QR (fotokody), za pomocą których połączymy się ze stroną w wersji light.


Treespot.pl Kraków pozwala szybko zaplanować swój wolny czas w zależności od miejsca w którym się znajdujemy. Wystarczy w swoim urządzeniu mobilnym wpisać w przeglądarce adres: http://krakow.treespot.pl i korzystać z informacji online lub pobrać interaktywną mapę - przewodnik w formie aplikacji offline. Dzięki obszernej bazie zabytków, obiektów sportowych, rozrywkowych, punktów usługowych, hoteli, restauracji, kawiarni, barów, muzeów, wydarzeń, szlaków można dokonać szybkiego wyboru najlepszej propozycji spędzenia wolnego czasu w danej chwili według rozmaitych kryteriów. Cała baza jest wzbogacona o opisy miejsca, dokładne godziny otwarcia, dane teleadresowe i zdjęcia. Wszystkie treści opracował zespół ludzi od lat związanych z Krakowem, jego historią, życiem kulturalnym, rozrywkowym, a także tym codziennym. Treespot.pl Kraków uzupełnia mapa, na której zaznaczone są interesujące użytkownika obiekty. Co bardzo ważne, aplikacja mobilna wykorzystuje geolokalizację – czyli lokalizację GPS użytkownika, dostosowując do niej wyświetlane trasy, obiekty i wydarzenia. Zarówno na stronie www, jak i w aplikacji użytkownik systemu może swoją pozycję na mapie ustawić ręcznie, przenosząc "ludzika" w dany punkt. Od razu także strona/aplikacja zostaną przeładowane i wyświetlą się obiekty najbliższe wskazanej lokalizacji.

0 comments: