Podróż samolotem

Chroń swoją rodzinę - ubezpiecz się

24.8.11 Anonimowy 0 Comments

Miliony turystów i wczasowiczów corocznie dokonuje zakupu różnych form ubezpieczenia, lecz niewielu z nich orientuje się, jakiego rodzaju pakiet nabywa, i co on im zapewnia. Tymczasem znajomość warunków umowy jest gwarancją uzyskania należnego zwrotu kosztów, np. w przypadku nieoczekiwanego wypadku


W przypadku braku ubezpieczenia, podróżni podejmują spore ryzyko. Ubezpieczenie podróży może pokryć koszty wielu nieoczekiwanych zdarzeń, począwszy od porycia kosztów opieki zdrowotnej i leczenia szpitalnego, a kończąc na zagubionym bagażu. W tego typu i wielu innych nieszczęśliwych zdarzeniach, ubezpieczenie chroni nas w sposób szczególny, i co istotne, nie jesteśmy narażeni na duże wydatki z własnej kieszeni podczas urlopu.


Coraz więcej osób dostrzega konieczność zakupu różnego rodzaju pakietów ubezpieczeniowych co potwierdza jeden z największych operatorów turystycznych specjalizujących się w rezerwacjach lotniczych - Lataj.pl. Portal ten tylko w pierwszym półroczu tego roku odnotował znaczący wzrost liczby ubezpieczonych klientów.
W porównaniu z pierwszym semestrem ubiegłego roku, średni wzrost wyniósł 10 proc., przy czym największą różnicę zaobserwowano w lutym, gdy aż 15 proc. więcej podróżnych w porównywalnym okresie roku poprzedniego, wybrało jeden z produktów ubezpieczeniowych firmy Europejskie. Jak komentują rosnący popyt na ubezpieczenia podroży przedstawiciele Lataj.p, wynik ten podyktowany jest rosnącą świadomością podróżujących oraz rzetelną informacją przekazywaną pasażerom w zakresie ochrony ubezpieczeniowej.


- Niezmiernie ważna dla turystów powinna być ochrona własna i swojej rodziny podczas pobytu za granicą. Gwarantuje nam to tylko dobrej jakości ubezpieczenie. W Europie 2/3 podróżujących posiada polisę ubezpieczeniową na czas wyjazdu. Jak wynika z danych zebranych przez Lataj.pl szybko gonimy średnią europejską – mówi Janusz Wierzbowski, prezes zarządu Sonata Travel, operatora portalu Lataj.pl. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z sektora biznesowego, portal od czerwca bieżącego roku uruchomił rezerwacje i zakup ubezpieczeń podróży służbowych. Nowa struktura wariantów ubezpieczeń dla ludzi biznesu gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i beztroskie wręcz podróżowanie – bez stresu o to, czy nasz garnitur lub ulubiona garsonka doleci na czas!


Fot. Marta Legieć

0 comments: