bohaterowie filmów,

Śladami filmowych bohaterów

6.6.11 Anonimowy 0 Comments

- Wielka Brytania jest jednym wielkim cudownym planem filmowym. To nie są puste słowa: reżyserowie, obsady i ekipy filmowe nakręciły tutaj kilka prawdziwie klasycznych dzieł. Przedstawiamy listę czołowych brytyjskich filmów, które powstały w najpiękniejszych miejscach w Wielkiej Brytanii.

Kod Leonadra Da Vinci


Podążaj za Robertem Langdonem (Tom Hanks) i Sophie Neveu (Audrey Tatou) przez niezwykłe, zabytkowe centrum Londynu. Wejdź do Kościoła Templariuszy i do Opactwa Westminster, następnie odwiedź katedrę Lincoln, której wnętrza zostały wykorzystane w filmie jako wnętrza opactwa.


Filmy o Harrym Potterze


Lubiany przez wszystkich nastoletni czarodziej pokazywał się w licznych magicznych miejscach w całej Wielkiej Brytanii. Wsiądź w pociąg na dworcu London’s King’ Cross Station i zobacz Peron 9 ¾, z którego odjeżdża Ekspres Hogwardzki, przejedź przez wiadukt Glenfinnan Viaduct, gdzie Ron wylądował swoim Fordem Anglia, a następnie dowiedź sklep London’s Victorian Leadenhall Market. Znajdziesz tam wejście do Dziurawego Kotła. A jeśli szukasz samego Hogwartu, wskakuj na miotłę i zwiedź zamek Alnwick Castle, bibliotekę Bodleian Library w Oksfordzie oraz katedrę Durham Cathedral.


Filmy o Jamesie Bondzie
Moglibyśmy poświęcić całą stronę tematowi planów filmowych z Jamesa Bonda, jednak kilku z nich zdecydowanie nie możesz pominąć. Narodowe Muzeum Motoryzacji (National Motor Museum) w Beaulieu w New Forest ma jedną z największych na świecie kolekcji pojazdów, z których korzystał suave szpieg, włączając w to legendarną łódź podwodną Lotus z filmu „Szpieg, który mnie kochał”, natomiast w Londynie możesz zobaczyc prawdziwe, naturalnej wielkości HQ of MI6, który pojawia się zarówno w „Golden Eye”, jak i w „Świat to za mało”. Jeśli marzy ci się przejażdżka w stylu Bonda, wybierz się na dynamiczną wycieczkę łodzią past MI6, oferowaną przez London Rib Voyages.


Duma i uprzedzenie

Nowa filmowa wersja najsłynniejszego romansu Jane Austen jest kolejną interpretacją ponadczasowej opowieści angielskiej pisarki o parze zakochanych oraz o sile pierwszego wrażenia. Rolę pięknej i pełnej temperamentu Elizabeth Bennet gra Keira Knightley. Zachwycające zakątki ukazane w filmie z pewnością Cię zauroczą. Warto podkreślić, że wszystkie sceny plenerowe filmu nakręcono w Wielkiej Brytanii.


Lawendowe wzgórze


„Lawendowe wzgórze” jest czarującym, słodkim i melancholijnym filmem o dwóch starzejących się niezamężnych kobietach, których spokojne życie w Cornish całkowicie się zmienia, gdy biorą pod opiekę młodego mężczyznę i... zakochują się w nim. Film ten jest również swoistym listem miłosnym opiewającym poruszające piękno Kornwalii; reżyser Peter Biziou ożywia to nabrzeżne hrabstwo o przepięknych krajobrazach. Odwiedź Kornwalię i weź udział w tej wciągającej wycieczce do łagodnie sportretowanej Wielkiej Brytanii lat 30-tych. W głównych rolach wystąpiły Judi Dench i Maggie Smith.


Miss Potter


Przepiękna sceneria Krainy Jezior, która urzekła Beatrix Potter i zainspirowała ją do napisania książek dla jej ukochanych dzieci, została ukazana w pełnej krasie w filmie o życiu autorki, „Miss Potter”, z Renee Zellweger w głównej roli. Fabuła oscyluje wokół romansu i złamanego serca, jednak prawdziwie zakochasz się w miejscach sportretowanych w filmie, przy czym większość scen kręcona była w Północnej Anglii. Aby uzyskać pełną listę planów filmowych, sprawdź mapę filmową „Miss Potter”.


Spotkanie


Fani tej klasycznej historii miłosnej mogą nadal znaleźć kawiarnię na stacji Carnforth Station w Lancashire, gdzie Trevor Howard i Celia Johnson odnaleźli miłość nad filiżankami herbaty. The tearoom has a convincing claim, po przeprowadzonym w ostatnim czasie remoncie, będąc jedyną kawiarnią na świecie odnowioną z miłością za sprawą filmu Davida Leana.


The Holiday
„The Holiday” jest produkcją łączącą ze sobą talenty Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law i Jacka Blacka w oprawie komedii romatycznej z międzynarodowym akcentem. Większość scen kręcona była w wiosce Shere w Surrey, typowej angielskiej wsi ze sklepkiami z antykami, herbaciarniami i licznymi znakomitymi pubami. Miasteczko Godalming w Surrey również pojawia się w filmie i zdecydowanie warto je odwiedzić ze względu na jego piękną architekturę, male sklepiki i sielankowe umiejscowienie tuż nad rzeką.


Cztery wesela i pogrzeb
Hugh Grant i jego przyjaciele z oklapniętymi grzywkami robili sobie żarty w całym Londynie i hrabstwach położonych w jego sąsiedztwie podczas kręcenia tej komedii w 1992 r. W filmie pokazano zarówno flagowe miejsca, takie, jak Royal Naval College w Greenwich oraz National Film Theatre przy South Bank, jak również niektóre z ukrytych skarbów Anglii, przede wszystkim średniowieczny kościół Św. Bartholomew the Great w Smithfields, na widok którego szczęka opada.


Braveheart


Zawołaj „Wolność!” idąc w ślady Mela Gibsona w rejonie Highlands. Aby doświadczyć tego, co najlepsze w kraju Bravehearta, ubierz wygodne buty albo weź ze sobą górski rower i wybierz się do Glencoe, Glen Nevis (najbardziej mokra dolina w Europie) oraz dookoła jeziora Loch Leven: a wszystko to w pobliżu highland HQ, Fortu William.


Królowa


Helen Mirren otrzymała Oskara za rolę Królowej w filmie o dniach następujących po śmierci Diany, Księżnej Walii. Film uczynił gwiazdą również kilka szkockich domostw. Możesz trenować swoje królewskie maniery w zamkach Culzean Castle, Castle Fraser w Aberdeenshire i w królewskiej rezydencji w Balmoral. Cudownie dzika posiadłość Glenfeshie Estate również się do tego celu nadaje, podobnie jak większość słynnych królewskich i politycznych budynków w Londynie.


0 comments: