KLM wzmacnia siatkę połączeń w Ameryce Południowej

13.8.14 Anonimowy 0 Comments

KLM rozszerza swoją siatkę połączeń dalekiego zasięgu o kolejne miasta w Ameryce Południowej. W przyszłym roku w sezonie letnim holenderską linią będzie można polecieć do dwóch miast w Kolumbii. Do wyboru jest stolica państwa -€“ Bogota oraz trzecie pod względem wielkości miasto w kraju -€“ Cali. Od 31 marca 2015 roku Boeing 777-200, w barwach KLM, będzie latał do Kolumbii 3 razy w tygodniu. Samolot z Amsterdamu, będzie miał przystanek w Bogocie i docelowo będzie lądował w Cali. Dzięki nowej ofercie, Grupa Air France KLM będzie mogła od przyszłego roku zaoferować aż 15 tras w Ameryce Południowej!

KLM

Kolumbijska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających w Ameryce Południowej. Kraj skupia się na budowaniu silnych relacji handlowych z Europą, w tym w szczególności z Holandią, która jest jej oknem na Stary Kontynent. Ponadto, jej urokliwe wioski i naturalne piękno czynią ją doskonałym miejscem wypoczynku, które od lat przyciąga wielu turystów. Bogota jest stolicą administracyjną i biznesową kraju. Główne lotnisko w kraju o wdzięcznej nazwie -€“ El Dorado jest zazwyczaj punktem przesiadkowym do zwiedzania innych zakątków Kolumbii. Tymczasem Bogota ma wiele do zaoferowania. Na przykład olśniewające Muzeum Złota to największe i najbogatsze na świecie muzeum sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich. Przepięknie zdobione eksponaty przenoszą zwiedzających w czasy złotego dobrobytu.

Kolumbia słynie z drogocennego kruszcu i szmaragdów, jak i również z najlepszej, świeżo palonej kawy na świecie. Cali zlokalizowane jest w pobliżu kolumbijskiego „Trójkąta Kawowego" znanego z wielu plantacji kawy ulokowanych w niesamowitej scenerii. Barwne hacjendy porośnięte krzewami kawowca otaczają przepięknie kwitnące helikonie i orchidee. Region obejmujący departamenty Caldas, Quindío i Risaralda znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjeżdżają tu zarówno rodziny z dziećmi szukające wytchnienia, jak i miłośnicy mocnych wrażeń (dla nich dostępne są takie atrakcje jak m.in. jazda konna w trudnym terenie, przejażdżki na linach rozciągniętych nad plantacjami czy wspinaczka na szczyt wulkanu). Fani tańca koniecznie powinni odwiedzić Światowy Festiwal Salsy obywający się co roku w sierpniu lub wrześniu na Placu Byków w Cali.

W ofercie KLM na trasie do Kolumbii dostępne będą następujące połączenia realizowane trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty:

Wylot z Amsterdamu o godzinie 12:30 i przylot do Bogoty o godzinie 16:25. Następnie połączenie Bogota-Cali â€- wylot o 17:55 i przylot na miejsce o godzinie 18.55. Wylot powrotny z Cali zaplanowany jest na godzinę 20:30 i powrót do Amsterdamu o 14:15.

Ponadto loty do Bogoty oraz Cali aż siedem razy w tygodniu przez lotnisko bazowe im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu realizuje partner KLM €- francuski przewoźnik Air France. Warto wspomnieć, że wszystkie loty Air France i KLM realizowane się zawsze z przesiadką w portach bazowych linii w Paryżu i Amsterdamie.W rozkładzie letnim (obowiązującym od marca do października) między Warszawą a Paryżem realizowanych jest aż 27 rejsów tygodniowo (4 loty dziennie), a między Warszawą a Amsterdamem – 21 rejsów tygodniowo (3 loty dziennie).

Wybierz swoje miejsce na pokładzie

Linia KLM wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pasażerów, na lotach do Kolumbii samolotem Boeing 777-200 oferuje 35 nowoczesnych foteli World Business Class; 249 miejsc w Klasie Ekonomicznej oraz 34 foteli w strefie Economy Comfort (10 centymetrów więcej przestrzeni na nogi, dwa razy więcej miejsca, aby odchylić fotel do tyłu oraz pierwszeństwo w wysiadaniu z samolotu).

- Cały czas inwestujemy w naszą ofertę i bardzo zależy nam na rozbudowie siatki połączeń, szczególnie w Ameryce Południowej. Po zwiększeniu liczby lotów do Ekwadoru i uruchomieniu trasy do Santiago de Chile, otwarcie kolejnych dwóch kierunków w Kolumbii doskonale wpisuje się w strategię Grupy Air France KLM. Bogota nie jest nową trasą na mapie KLM. Obsługiwaliśmy to miasto już wcześniej, od października 1992 roku do marca 1995 roku. Tym razem kolumbijska oferta została wzbogacona o dodatkowe połączenie do Cali. Dwa nowe kierunki znacząco wzmocnią pozycję KLM w tej części świata, a nasza liczba połączeń w Ameryce Południowej zwiększy się aż do jedenastu - oznajmiła Chloé Marchand, Dyrektor Generalna Air France KLM w Polsce.

Obecnie Grupa Air France KLM ze swoich lotnisk bazowych w Paryżu i Amsterdamie oferuje 15 tras w Ameryce Południowej, są to: Sao Paulo, Rio de Janeiro, Panama City, Lima, BuenosAires, Santiago de Chile i Bogota (lata tam zarówno Air France jak i KLM), Quito, Guayaquil, Paramaribo i Cali (obsługiwane przez KLM) i Brasilia, Caracas, Cayenne i Montevideo (obsługiwane przez Air France).

Bilety lotnicze KLM można rezerwować na stronie www.klm.pl, pod numerem telefonu +48 (22) 55 66 444 oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

0 komentarze: