bezpłatny dostęp do Internetu,

Darmowe Wi-Fi w hotelu. Ile musisz zapłacić?

17.7.14 Anonimowy 0 Comments

Aż 90 proc. z dostępnych na stronie KAYAK.pl obiektów umożliwia swoim gościom korzystanie z Wi-Fi bez pobierania dodatkowych opłat, pokazują statystyki serwisu , dzięki któremu porównać można oferty ponad 500 000 hoteli na całym świecie. Co więcej, w zestawieniu krajów europejskich z największym odsetkiem hoteli z darmowym Wi-Fi, Polska znalazła się na drugiej pozycji, a w ogólnym, uwzględniającym obiekty na całym świecie, na piątym.

fot. Travelerdeluxe.pl


„Czy Państwa hotel oferuje bezpłatny dostęp do Internetu?” – to z pewnością jedno z częstszych pytań, jakie od kilku lat hotelarze słyszą od swoich gości. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie bowiem urlopu bez korzystania z gadżetów, takich jak smartfon, tablet, czy laptop. Tym samym darmowe Wi-Fi w hotelu staje się, obok lokalizacji czy liczby gwiazdek, podstawowym czynnikiem przy wyborze miejsca noclegu.

Badanie* przeprowadzone przez KAYAK pokazało, że w 90% z przeanalizowanych przez serwis hoteli na całym świecie goście swobodnie mogą korzystać z Internetu bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. W zestawieniu ogólnym kolejno uplasowały się: obie Ameryki (94% hoteli), Europa (90%), Azja (88%), Afryka (81%) oraz Oceania (55%). Analizując już poszczególne kraje, na podium znalazły się Rumunia (99%), Wietnam (99%) oraz Tajwan (98%). Wysoko, bo aż na piątej pozycji jest Polska (98%). Co ciekawe, najsłabiej w rankingu wypadła Australia (56%) oraz Nowa Zelandia (59%). Na końcu zestawienia znalazło się również sporo krajów Unii Europejskiej – Niemcy (73%), Austria (79%), Szwajcaria (87%), Wielka Brytania (88%) oraz Hiszpania (89%).

Według statystyk KAYAK-a dotyczących Europy, pod względem dostępu do bezpłatnego Internetu w hotelach, Polskę wyprzedza wyłącznie Rumunia. Co ciekawe, równie dobrze wypadły kraje położone w południowej oraz środkowej części kontynentu – Słowacja (98%), Czarnogóra (97%), Czechy (97%), Ukraina (96%), czy Grecja (96). Wysoko uplasowały się też dwa państwa skandynawskie – Szwecja (96%) i Norwegia (96%). Należy jednak dodać, że nawet w przypadku krajów zamykających stawkę, czyli Niemiec (73%), Austrii (79%), Cypru (85%), Szwajcarii (87%) i Wielkiej Brytanii (88%), odsetek hotel bez bezpłatnego dostępu do Wi-Fi jest niski.

Analizy ofert polskich hoteli, które porównać można za pośrednictwem serwisu KAYAK, wykazały, że spośród największych miast w kraju niekwestionowanym liderem jest Kraków. Okazało się bowiem, że aż… 100% hoteli w stolicy Małopolski, dostępnych na KAYAK.pl, umożliwia swoim gościom skorzystanie z darmowego Wi-Fi. Na następnych pozycjach znalazły się kolejno Wrocław (97%), Poznań (86%), Warszawa (81%), Łódź (78%) oraz Gdańsk (63%).

- Bezpłatny dostęp do Internetu w hotelu to obecnie standard i to nie tylko dla osób podróżujących służbowo. Podczas typowo wypoczynkowych wyjazdów również coraz częściej potrzebujemy stałego podłączenia do sieci, a tablet i smartfon stają się pierwszymi rzeczami, które wkładamy do walizki. Aby uniknąć wysokich rachunków za telefon, szukamy miejsc z darmowym dostępem do Wi-Fi. Hotelarze doskonale zrozumieli tę potrzebę, stąd w wielu krajach odsetek obiektów z bezpłatnym Internetem wynosi ponad 80% - podsumowuje Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl.

*W badaniu przeprowadzonym przez zespół KAYAK-a uwzględnione zostały kraje, w których funkcjonuje minimum 1000 hoteli. Do kategorii obiektów z bezpłatnym dostępem do Internetu zaliczono te, które oferują usługę w pokojach lub tylko w lobby.


0 komentarze: