Wiedeń: Czas na lato w Dzielnicy Muzeów

28.6.14 Anonimowy 0 Comments

Lato w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów „MuseumsQuartier” przebiegać będzie w tym roku pod hasłem „Summer of Sounds“. Od 05. czerwca do 28. września odbędzie się tu ponad 70 różnych wydarzeń związanych z tematyką dźwięku i melodii.Architecture and sound Herbert Gollini & Helmut Wolfgruber are playing the mumok. © Lukas Gansterer


 

W wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów zlokalizowane są m.in. takie muzea jak MUMOK (Muzeum Sztuki Współczesnej), Leopold Museum, Kunsthalle Wien, Centrum Tańca Współczesnego (Tanzquartier Wien), Centrum Architektury Architekturzentrum Wien oraz ZOOM Kindermuseum - Muzeum dla dzieci.


Na dziedzińcach i wewnątrz budynków tego areału kulturalnego odbywać się będą przez całe lato wystawy, koncerty, warsztaty, performance, instalacje i wiele innych wydarzeń z muzyką w roli głównej.


Praktycznie do końca września 2014 r. dziedziniec Dzielnicy Muzeów zostanie przekształcony w ogródek muzyczny. To tutaj odwiedzający będą mogli posłuchać ważnych utworów i melodii. Z wyspy radia FM4 można będzie usłyszeć utwory z list przebojów, a w weekendy podczas „Weekend Sounds“ DJ’e zadbają o muzykę na głównym dziedzińcu.


W galerii sztuki Kunsthalle Wien otwarta będzie wystawa „Nowe sposoby na robienie niczego” z towarzyszącym programem muzycznym. Od 26. do 29. czerwca m.in. występy na żywo w wykonaniu Thomasa Fehlmanna czy Radiana. Od 26. czerwca do 14. lipca w Centrum Architektury zobaczyć będzie można wystawę „Bernhard Leitner. Architektura dźwięku”. 03. lipca w Leopold Museum odbędzie się koncert muzyki kameralnej na żywo. 26. lipca podczas święta muzyki popularnej - Popfest w trzech miejscach Dzielnicy Muzeów zaprezentowane zostaną różnorodne oblicza austriackiej muzyki pop.


Szczegółowy program i bliższe informacje na stronie: www.mqw.at


Lato w Dzielnicy Muzeów


05. czerwiec – 28. wrzesień 2014


Wiedeńska Dzielnica Muzeów
  • Museumsplatz 1

  • 1070 Wiedeń

0 komentarze: