Bangkok,

Tajlandia, Japonia i Kuba

19.6.14 Anonimowy 0 Comments

Spotkanie z tajemniczą gejszą lub tajski masaż i zapach nieziemskich pachnideł? Linie Air France i KLM kuszą kolejną 3-dniową promocją


Zakupowe szaleństwo w Azji lub gorąca salsa na  Kubie? Można również skosztować wyrafinowanych potraw japońskich mistrzów. A przede wszystkim poznać prawdziwy smak wasabi! W najnowszej trzydniowej ofercie Air France KLM przelot do Bangkoku można kupić w cenie już od 1949 PLN, do Osaki od 1979 PLN oraz do Hawany za 2579 PLN! Sprzedaż biletów potrwa tylko od 19 do 21 czerwca br., a podróż w przypadku obydwu azjatyckich kierunków należy zaplanować pomiędzy 18 sierpnia a 11 grudnia br.  Natomiast na Kubę z upustem można wylecieć pomiędzy 1 sierpnia a 11 grudnia br.Bangkok jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów azjatyckich miast. Jeśli kochasz luksusowe hotele, szaleństwo zakupów i życie nocne, zarezerwuj lot właśnie do stolicy Tajlandii! W wolnym czasie zwiedzisz starożytne świątynie, odwiedzisz Pałac Królewski, a nocą skosztujesz tajskiego curry na rynku Suan Lim lub oddasz się podniebnym rozkoszom w Fancy Food w Baiyoke Tower. Na zakupy najlepiej wybrać się na Sukhumvit Road, gdzie nie brak dużych, luksusowych centrów handlowych. Jednak prawdziwą Tajlandię poznasz odwiedzając lokalne targi, gdzie sprzedawane są autentyczne sarongs i ręcznie robione torby oraz pływające sklepy poza miastem. Możesz także zapomnieć o zgiełku miasta i oddać się relaksującemu tajskiemu masażowi w eleganckim kurorcie na jednej z malowniczych wysp Tajlandii. Przelot liniami Air France KLM teraz dostępny jest już od 1949 PLN!

Ukłon gejszy w herbaciarni...Osaka, trzecie co do wielkości miasto w Japonii leżące w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu, jest kolejną propozycją na wakacyjny wyjazd w kuszącej ofercie cenowej Air France KLM – już od 1979 PLN. Popularne dzielnice tej jednej z najbogatszych na świecie metropolii to m.in. Shinsaibashi (elegancki obszar z ekskluzywnymi kawiarniami, herbaciarniami z gejszami, centrami handlowymi czy  butikami), Amerikamura (strefa propagująca amerykańską kulturę, z około 3 tysiącami  sklepów, dyskotek, kin i nocnych lokali) czy Dōtonbori – dzielnica teatrów, kabaretów, restauracji z lokalnymi przysmakami, klubów  karaoke, kasyn i salonów gier. Wokoło królują liczne gigantycznych rozmiarów reklamy, a wejścia do restauracji czy innych punktów są otoczone podświetlanymi maskami i rzeźbami. Olbrzymie bilbordy reklamowe i neony odbijające się w wodach kanału, dają niesamowity efekt! To właśnie Dōtonbori stało się jedną z inspiracji dla Ridleya Scotta w stworzeniu futurystycznego miasta w filmie Łowca androidów. Natomiast dzielnica Shinsekai słynie z pijalni, klubów karaoke, bazarów, wesołych miasteczek w japońskich stylu, ulicznych grajków, mimów i wróżbitów, a także jednego z największych na świecie obiektów rekreacyjnych Spa World i Wieży Osaka. W Osace nie przegap także wizyty w Zamku Ōsaka, świątyni buddyjskiej Shitennōji i akwarium Kaiyūkan – z największym zbiornikiem na świecie!

Wciągająca mieszanka kultury, historii i rumu…

I wreszcie trzecia propozycja Air France KLM na wyprawę marzeń  – stolica Kuby – Hawana. To największe miasto i port na całych Karaibach słynie z licznych zabytków architektury kolonialnej, w tym ze starego miasta La Habana Vieja wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie znajduje się serce Hawany – Plaza de la Catedral. Tętniący życiem plac kryje najpiękniejszy kościół w mieście, barokową katedrę zbudowaną w latach 1748-1842. Można usiąść na ławce i cieszyć się stale obecnymi tu ulicznymi muzykami i tancerzami. Regularnie odbywają się w tym miejscu targi, gdzie sprzedają swoje dzieła lokalni artyści. Oprócz wspaniałych zabytków, atmosferę tego miasta tworzą również klasyczne amerykańskie samochody w pastelowych odcieniach, kobiety palące ogromne cygara i unoszący się w powietrzu aromat rumu Havana. Wszystko to sprawia wrażenie, jakby czas zatrzymał się tu w miejscu... Zaplanuj również dzień na gorącej plaży w Varadero, to słynny resort Kuby. Odwiedzić Museo de la Revolucion, a gdy dźwięki salsy będą już rezonować ulicami, usiądź w kawiarni pod palmą i zamów koktajl Cuba Libre.  Bilet na Hawanę w 3-dniowej promocji Air France KLM kosztuje teraz 2579 PLN. Hawana to idealne miejsce na wycieczkę, ale także doskonały punkt wyjścia na dłuższy wypoczynek na Kubie.

Bilety lotnicze dostępne w najnowszej ofercie Air France KLM rezerwować można na stronach:

  • www.airfrance.pl,  www.klm.pl

  • pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444

  • w biurach podróży na terenie całego kraju.

0 komentarze: