agroturystyka,

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2013 poszerzają swoją formułę

8.1.13 Anonimowy 1 Comments

W dniach 19-21 kwietnia 2013r. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbędą się już po raz XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO, a razem z nimi: PREMIEROWA EDYCJA TARGÓW AGROTURYSTYKA oraz drugie Targi Produktów Regionalnych „Regionalia”. Podczas tych trzech imprez targowych zwiedzający będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem regionalnych smakołyków, ciekawymi ofertami wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych oraz różnorodnymi propozycjami wyjazdów na okres wiosenno-letni. Co więcej, obok bogatej oferty prezentowanej na stoiskach, na zwiedzających przez trzy dni czekać będzie wiele atrakcji, w tym koncerty i występy taneczne, smakowite degustacje oraz różnorodne zabawy i konkursy.

- Te trzy imprezy stanowią praktycznie jedną całość. Wspólny termin będzie więc ułatwieniem dla zwiedzających. Uzupełniając się wzajemnie przedstawiają kompleksową ofertę turystyczną na okres wiosenno-letni. Targi Regionalia, prezentujące różnorodne lokalne wyroby, można traktować jako swego rodzaju przewodnik turystyczno-kulinarny po Polsce i świecie. Jednak to właśnie dzięki Targom LATO i organizowanym w ich ramach Targom Agroturystyka, zwiedzający będą mogli na miejscu, tropem lokalnych smaków, wybrać podróż dla siebie - mówi Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska.

Agroturystyka – wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku

Targi Agroturystyka, które stanowią integralną część Targów LATO, odbędą się w tym roku po raz pierwszy. Swoje propozycje podczas Targów Agroturystyka będą prezentować gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne. Nie zabraknie także ofert domków letniskowych, kwater prywatnych, a także willi i pensjonatów oraz kempingów i pól namiotowych. Do uczestnictwa w imprezie zapraszane są również lokalne grupy działania, organizacje turystyczne i stowarzyszenia agroturystyczne. Na ich stoiskach zwiedzający będą mogli zasięgnąć informacji na temat danego regionu i oferowanych tam atrakcji.

LATO - kiermasz turystyczny

Targi Turystyki i Wypoczynku LATO utrzymane są w konwencji festynu turystycznego z wieloma atrakcjami dla miłośników podróży, a także rodzin z dziećmi. Na miejscu prezentowane są wszechstronne propozycje wyjazdów na zbliżający się sezon urlopowy, odpowiednie na każdą kieszeń. Wśród wystawców nie brakuje touroperatorów, biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych i SPA, uzdrowisk, miast i gmin oraz regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych.

Regionalia - festiwal regionalnych wyrobów

Targi Produktów Regionalnych Regionalia to wydarzenie poświęcone zdrowej i ekologicznej żywności oraz lokalnym towarom z Polski i ze świata. Podczas imprezy prezentowane są produkty tradycyjne, regionalne i naturalne, żywność ekologiczna i organiczna, miody oraz wyroby mleczarskie, a także wina i browary regionalne. Na stoiskach nie zabraknie różnorodnych wyrobów rzemieślniczych z drewna, ręcznie robionej biżuterii, mody inspirowanej folklorem czy kosmetyków naturalnych. Do udziału w targach zapraszane są też eko organizacje, stowarzyszenia i fundacje.

 

1 komentarz: