Bamp;B Warszawa-Okęcie,

Ponad 7000 rezerwacji online w hotelu B&B Warszawa-Okęcie

14.1.13 Anonimowy 0 Comments

B&B Hotels udowadnia, że innowacyjne rozwiązania technologiczne to przyszłość branży hotelarskiej. Doskonałym tego przykładem jest warszawski obiekt sieci, który odnotował w 2012 roku znaczący wzrost liczby rezerwacji dokonywanych przez internetowe kanały sprzedaży – stronę www.hotelbb.pl oraz popularne portale bookingowe.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie rezerwacjami online. Według badań firmy analitycznej IPK International, w 2011 roku stanowiły one ponad połowę sprzedaży w branży turystycznej w Europie*. Trend ten potwierdził się również w przypadku hotelu B&B Warszawa-Okęcie, gdzie w ubiegłym roku średnio ponad 30% noclegów zostało zabukowanych właśnie za pośrednictwem Internetu. Jest to również potwierdzenie wcześniejszych prognoz zakładających stopniowe odejście od rezerwacji dokonywanych przez telefon.

Najwięcej rezerwacji online odnotowaliśmy w miesiącach wiosennych i letnich. Rekord padł w czerwcu, kiedy po raz pierwszy stanowiły one ponad połowę (51,9%) wszystkich zabukowanych noclegów – mówi Michał Rzeźnik, Dyrektor hotelu B&B Warszawa-Okęcie.

Ponad 80% gości B&B, którzy korzystali z internetowych kanałów sprzedaży, zarezerwowało swoje noclegi poprzez brokerów, takich jak booking.com, hotel.de, eTravel czy HRS. Właściciele ostatniego z nich docenili warszawski obiekt sieci B&B, nominując go do nagrody Hotel Roku 2013 w kategorii hoteli klasy ekonomicznej. Konkurs zostanie rozstrzygnięty już w marcu.

– Jak pokazują badania rynku, rezerwacji online dokonują przede wszystkim turyści biznesowi, a to właśnie oni stanowią największą grupę naszych gości. Dlatego też tak chętnie inwestujemy w nowe technologie i wierzymy, że takie rozwiązania zdominują w najbliższych latach całą branżę hotelarską – mówi Beatrice Bouchet, Prezes B&B Hotels Polska.

Strona internetowa www.hotelbb.pl oraz znane portale bookingowe to nie jedyne internetowe kanały sprzedaży sieci. Kilka miesięcy temu uruchomiona została również specjalna aplikacja na Facebooku. Dzięki niej osoby śledzące fan page B&B Hotels Polska mogą wygodnie i szybko zarezerwować nocleg zarówno w warszawskim, jak i toruńskim obiekcie B&B.

Źródło: http://m.travelweekly.co.uk/Article.aspx?cat=news&id=39827

0 komentarze: