Alpy,

Dolina Stubai - w poszukiwaniu wiosennego słońca

14.1.13 Anonimowy 0 Comments

Tu sezon narciarski trwa dużo dłużej niż kalendarzowa zima. Dzięki największemu lodowcowi w Austrii oraz korzystnemu położeniu na dużej wysokości można cieszyć się tu zarówno słońcem, jak i śniegiem. Oprócz stoków Schlick 2000 oraz na Serles i Elfer, Dolina Stubai oferuje także ciekawe wydarzenia i korzystne pakiety wypoczynkowe.Mimo dłuższych i coraz cieplejszych dni, Dolina Stubai nadal kusi miłośników sportów zimowych wspaniałymi warunkami śniegowymi. Narciarze i snowboardziści, bez względu na wiek, zamieniają swoje gogle na okulary słoneczne i nasmarowani kremem przeciwsłonecznym szusują w krótkim rękawku w dół stoku. W Dolinie Stubai sezon zimowy trwa nadal. Z jej uroków i śniegu można korzystać co najmniej do Wielkanocy, a na lodowcu Stubai nawet do czerwca.

Lodowiec Stubai – śnieg lodowcowy i freeride

Lodowiec Stubai nie tylko oferuje 110 kilometrów doskonale przygotowanych tras zjazdowych, ale także kilka różnorodnych szlaków. Szczególnie na wiosnę przyjeżdżają tu fani śniegu lodowcowego. Jednak zanim ktoś zdecyduje się na narciarstwo back country, powinien wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i zdobyć wszystkie potrzebne informacje. Można je uzyskać w nowym Powder Department na lodowcu Stubai (www.powder-department.com).

Fanów freeride’u ucieszy odbywający się 23 lutego 2013 r. na lodowcu Stubai OPEN FACES STUBAI Big Mountain Contest, jeden z etapów Open Faces Freeride Series (http://open-faces.com/freeride), kwalifikujących do Freeride World Tour. Obecność profesjonalnych freeride’owców gwarantuje mocne wrażenia i dobrą zabawę.

Od kwietnia do maja miłośnicy freestyle’u mogą skorzystać ze snowparku Moreboards Stubai Zoo, by podczas „Wiosennych sesji“ potrenować rozmaite tricki na miększym niż zwykle śniegu.

Na lodowcu Stubai do dyspozycji gości są także liczne miejsca do odpoczynku oraz tarasy, na których można się zrelaksować, a nawet opalić, np. na stacji Gamsgarten i Eisgrat, czy też w Jochdohle, najwyżej położonej restauracji górskiej w Austrii (3150 m), niedaleko punktu widokowego TOP OF TYROL.

Schlick 2000 – odpoczynek na słońcu

Także wiosną ośrodek Schlick 2000 tętni życiem. Można stąd wyruszyć na ski touring, aby podziwiać piękne widoki pobliskich gór, lub też cieszyć się jazdą po długich i doskonale przygotowanych trasach narciarskich. Dużą popularnością cieszą się tutejsze schroniska. Wspaniały widok na dolinę rozpościera się z wysokości szczytu Kreuzjoch oraz restauracji Panorama, gdzie można poleniuchować na leżakach. Dodatkową rozrywkę zapewni koncert zespołu Trenkwalder (17 marca br.), kwartetu młodych muzyków, którzy umiejętnie łączą folk z rockiem. Natomiast 6 kwietnia br. odbędzie się tradycyjna impreza na koniec zimy.

Uwaga narciarze freestyle’owi: 19 stycznia w snow parku SPS 2000 odbędą się zawody Rookie TSV Cup 2013 (www.schlick2000.at/de/190377/winter_event). Wśród atrakcji: możliwość uzyskania rad od profesjonalistów z  Freeski Austria, bezpłatny test freestyle z Intersport Pittl na stacji Kreuzjoch, konkurs na najlepsze zdjęcie, a do tego dobra muzyka i grillowanie.

W Schlick 2000 przygotowano także wieczorne atrakcje: nocne pokazy przy stacji pośredniej Froneben oraz w szkole narciarskiej Stubai (środa 6, 13 i 20 lutego oraz 6 marca), a także czwartkowe „Nocne saneczkowanie“ (w godz. 19.30-21.00).

Stacja Elfer przy Neustift – kolorowe spektakle lotnicze

Cieplejsza pogoda przyciąga do Elfer paralotniarzy z całego świata. Dzięki temu w sprzyjające lotom dni można podziwiać na niebie setki kolorowych spadochronów. Narciarze i saneczkarze odwiedzający stację będą pod wrażeniem startów i lądowań. Największe emocje przyniesie jednak 22. Stubai Cup & Outdoor Testival, odbywający się 8-10 marca br. na stacji Elfer i Kreuzjoch w Schlick 2000. W programie przewidziano pokaz lotów, targi sprzętu paralotniarskiego połączone z testowaniem nowości, Stubai Fun Cup (zawody w lądowaniu na celność) oraz sobotnią imprezę dla uczestników. (Więcej informacji na: www.stubai.at/pl/unterkuenfte/pauschalangebote/winter/stubai-cup-2013).Stacja Serles przy Mieders – narciarstwo przełajowe i carving

Na wiosnę, miłośnicy tradycyjnego narciarstwa przełajowego mogą zrealizować swoją pasję na wysoko położonych szlakach doliny Stubai. Doskonałe warunki znajdą wokół stacji Serles zlokalizowanej u wejścia do doliny. Można tam wjechać kolejką z miejscowości Mieders. Miejsce to jest także bardzo popularne wśród miłośników zimowych wędrówek, sanek i rekreacyjnego narciarstwa. Szerokie, słoneczne trasy oferują dużo miejsca na uprawianie carvingu czy naukę jazdy dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy.

Wiosenne pakiety dopasowane do potrzeb

Wystarczy wybrać pakiet wypoczynkowy, który najlepiej pasuje do naszych potrzeb i preferencji (www.stubai.at), by móc skorzystać z atrakcji Doliny Stubai. Cena zawsze zawiera ski passy i bezpłatny transfer busami.

* * *


Dolina Stubai – najpiękniejsza dolina Alp

Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) w Tyrolu jest oddalona zaledwie o 20 minut drogi od Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol, i można do niej łatwo dotrzeć z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Włoch, korzystając z autostrady biegnącej przez przełęcz Brenner. Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i otoczona jest 80 lodowcami oraz 109 trzytysięcznikami. Pięć najważniejszych miejscowości to Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg.

Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) oferuje wszystko, czego potrzeba zarówno dorosłym, jak i dzieciom do doskonałej zabawy na nartach. Potwierdziła to redakcja przewodnika narciarskiego ADAC SkiGuide 2012, która już po raz trzeci uhonorowała Dolinę Stubai tytułem „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach“. Z kolei lodowiec Stubai, jeden z największych w Austrii, został wyróżniony przez portal internetowy www.snow-online.de jako najlepszy ośrodek w kategorii „Gwarancja śniegu”. Lodowiec oferuje 110 kilometrów tras dla miłośników narciarstwa oraz śnieg na stokach od października do czerwca. Świetnie utrzymane trasy czekają na urlopowiczów także w ośrodku narciarskim Schlick 2000 w Fulpmes, w rodzinnym ośrodku narciarskim Serlesbahnen koło Mieders oraz w rejonie Elferbergbahn w Neustift.

Związek Turystyki Stubai Tirol informuje na stronie internetowej www.stubai.at o aktualnych ofertach, spotkaniach i imprezach. Baza miejsc noclegowych umożliwia wyszukanie odpowiedniego zakwaterowania. Dodatkowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu +43 (0)501881-0 lub e-mailowo info@stubai.at. Związek Turystyki służy także pomocą przy rezerwacji ofert pakietowych. W tej sprawie należy dzwonić pod numer telefonu: +43 (0)501881-171 lub 172, bądź wysłać zapytanie na email: stubaitouristik@stubai.at.

Więcej informacji oraz zdjęć znajduje się na stronie: www.stubai.at.

0 comments: