A 380,

Można dzwonić przez komórkę podczas lotu, ale tylko w tych liniach

9.10.12 Anonimowy 0 Comments

Emirates, jako pierwsza linia lotnicza na świecie, oferują korzystanie z połączeń komórkowych podczas lotu. Dzięki współpracy Emirates z firmą OnAir, pasażerowie podróżujący Airbusem A380 będą teraz mieli możliwość pozostawania w kontakcie z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami używając swoich telefonów komórkowych oraz innych urządzeń.Emirates to linia lotnicza, która od lat wprowadza na pokłady samolotów nowoczesne rozwiązania technologiczne:

  • 1993: pierwsza linia lotnicza na świecie, która wyposażyła wszystkie swoje Airbusy w telefony pokładowe;

  • 1994: pierwsza linia lotnicza na świecie, która umożliwiła wysyłanie faxu podczas lotu Airbusami;

  • 2003: pierwsza linia lotnicza na świecie oferująca podczas lotu wiadomości tekstowe BBC nadawane na żywo;

  • 2006: wszystkie fotele we wszystkich samolotach zostały wyposażone w urządzenie pozwalające wysyłać maile i smsy;

  • 2008: pierwsza linia lotnicza na świecie pozwalająca na korzystanie z telefonów komórkowych podczas lotu;

  • 2011: Airbusy A380 z bezprzewodowym internetem;


Program OnAir, poprzez system Emirates na pokładzie Airbusa A380, pozwala na korzystanie z telefonów komórkowych tak jakby połączenie nie było wykonywane podczas lotu. Używając systemu EDGE/GPRS uzyskuje się połączenia poprzez własnego operatora sieci komórkowej. Pierwszy samolot wyposażony w nowy system OnAir odbył rejs na trasie Dubaj Monachium 2 października 2012, zaś pierwsze połączenie z wykorzystaniem tego systemu zostało wykonane do Chin, kiedy samolot znajdował się nad Zatoką Perską na wysokości 11 500 metrów.

Emirates to linia posiadająca obecnie największą flotę Airbusów A380, na pokładach których od czasu pojawienia się pierwszej tego typu maszyny, przewieziono ponad 10 mln pasażerów pokonując ponad 150 mln kilometrów. Ponad 3000 świetnie wyszkolonych członków personelu pokładowego czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem każdego lotu.

fot. pojechanewakacje.pl

0 komentarze: