Best Western,

Do rodziny hotelowej Best Western dołączyły cztery kolejne obiekty

9.10.12 Anonimowy 0 Comments

Zgodnie z zapowiedziami w pierwszym tygodniu października do największej rodziny hotelowej dołączyły cztery kolejne obiekty. Tym samym sieć Best Western oddała do dyspozycji gości 188 dodatkowych pokoi, spełniających najwyższe międzynarodowe standardy.

W przeciągu zaledwie 5 dni pod marką Best Western zaczęły funkcjonować cztery kolejne hotele. Aby dołączyć do sieci musiały przejść assessment center, jedną z najbardziej szczegółowych metod kontroli standardów w obiektach noclegowych.

Nowo otwarte obiekty BEST WESTERN Plus Arkon Park, BEST WESTERN Bonum oraz BEST WESTERN Villa Aqua zlokalizowane są w Trójmieście. Operatorem hoteli jest Grupa Dobry Hotel, firma zrzeszająca obiekty hotelarsko-gastronomiczne oraz oferująca usługi konsultingowe. Czwartym hotelem, jaki dołączył do sieci w ubiegłym tygodniu jest BEST WESTERN Plus Pałac Alexandrów położony w zielonym otoczeniu Dolnośląskiego Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy w podwrocławskim Samotworze.

- Po raz pierwszy od początku istnienia Best Western w Polsce udało się przyłączyć aż cztery nowe obiekty w jednym czasie. Myślę, że jest to nie tylko ewenement na polskim, ale także europejskim rynku hotelarskim, w szczególności, że aż trzy z nich zlokalizowane są w jednym regionie - mówi Gheorghe Marian Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę. Współpraca z dużymi podmiotami takimi jak Grupa Dobry Hotel to dla nas potwierdzenie, że jesteśmy solidnym partnerem dla kluczowych podmiotów na rynku - dodaje.

Po zakończeniu prac renowacyjno-budowlanych BEST WESTERN Pałac Alexandrów został zakwalifikowany jako obiekt czterogwiazdkowy. Razem z BEST WESTERN Plus Arkon Park są pierwszymi polskimi hotelami działającymi pod szyldem Best Western Plus. Marka Best Western Plus to hotele funkcjonujące w segmencie pomiędzy standardem Best Western a marką Premier.

Do Best Western należy obecnie 16 hoteli. Pierwotnie plan rozwoju zakładał przyłączenie 8 nowych obiektów do końca 2012 r. Już teraz jednak wiadomo, że sieć powinna zamknąć bieżący rok z minimum 10 nowymi obiektami, które będą działać pod wszystkimi markami sieci - Best Western, Best Western Plus oraz Best Western Premier.

- Dynamiczny rozwój Best Western na polskim rynku inwestycji hotelarskich niewątpliwie wspomaga proces profesjonalizacji całej branży. Świadczy to nie tylko o dobrej kondycji tego sektora, ale również o jego atrakcyjności dla zagranicznych partnerów - podsumowuje Janusz Mitulski z firmy doradczej Horwath HTL.

O sieci Best Western

Best Western to największa na świecie rodzina hotelowa, która świętuje w  tym roku 66 lat swojej działalności. Do sieci należy obecnie ponad 4 000 hoteli w ponad 100* krajach na całym świecie. Działają one pod trzema markami: BEST WESTERN, BEST WESTERN PLUS oraz BEST WESTERN PREMIER. To, co łączy obiekty Best Western to jakość i standard obsługi klientów, wspólny system rezerwacyjny  oraz programy sprzedażowo – marketingowe. Wszystkie hotele należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów. Każdego dnia goszczą łącznie setki tysięcy gości. Best Western Hotels Osuuskunta, określany też jako Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland, jest siedzibą biura reprezentującego sieć Best Western w Finlandii, krajach bałtyckich oraz w Polsce.

 

* Liczby podane są w przybliżeniu i mogą ulegać zmianom.

0 komentarze: